Martins Dukurs rupji kļūdās un pirmoreiz 12 gadu laikā netiek desmitniekā

Martins Dukurs. Foto: AP/Romāns Kokšarovs/Scanpix

Septītajā Pasaules kausa posmā Kēnigszē, Vācijā, fiasko piedzīvoja sezonas kopvērtējuma līderis Martins Dukurs, kurš pirmajā braucienā ieņēma sesto vietu, bet otrajā braucienā pieļāva rupju kļūdu un summā nokrita pat uz 11. pozīciju. Tomasam Dukuram astotā vieta, bet otro uzvaru pēc kārtas svinēja vācietis Aleksandrs Gasners.

Martins Dukurs pirmajā braucienā bija sestajā vietā, taču līderim Sunbinam Junam no Dienvidkorejas zaudēja tikai deviņas simtdaļas. Otrajā braucienā Martins uzlaboja savu startu par trim simtdaļām, kas beigās bija trešais starta laiks, un trases augšā pārsvaru pār Aleksandru Tretjakovu, kurš startā bija par sekundi lēnāks, apsteidza par 14 simtdaļām, taču tad pieļāva rupju kļūdu un finišēja vairāk nekā sekundi aiz Tretjakova, finišējot sestais – kad jābrauc bija vēl pieciem skeletonistiem.

Brīnumi izpalika, un Martins Dukurs izkrita no labāko desmitnieka, savukārt Tretjakovs no septītās vietas pacēlās uz goda pjedestālu, kamēr otro uzvaru pēc kārtas izrāva kopvērtējuma un pirmā brauciena vicelīderis Gasners, par četrām simtdaļām apsteidzot Junu. Korejietim tas bija otrais posms sezonā, bet savā pirmajā posmā ceturto vietu ieņēma vācietis Aksels Jungs. Martinam Dukuram otrajā braucienā tikai 18. laiks.

Martins Dukurs par spīti 11. vietai saglabāja kopvērtējuma līdera godu, Gasneru apsteidzot par 60 punktiem. Izlases treneris Mihails Arhipovs pēc sacensībām intervijā LTV7 tiešraidē atklāja, ka, ļoti iespējams, brāļi Dukuru nemaz nepiedalīsies Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā un dosies uz Altenbergu gatavoties pasaules čempionātam, taču,ļoti iespējams, ka to pašu varētu darīt arī vācieši. Tādējādi, pat nestartējot, Martins Dukurs varētu kļūt par sezonas uzvarētāju (par uzvaru vienā posmā piešķir 225 punktus).

Lai arī 2015./16. g. Pasaules kausa sezonā Martins Dukurs Kēnigszē izcīnīja divas uzvaras, iepriekšējās sezonās tieši šī trase radījusi lielākās grūtības – kopš dubultuzvaras četru posmu laikā medaļu izdevies iegūt tikai vienreiz, iepriekšējā sezonā samierinoties ar septīto pozīciju. Ja neskaita diskvalifikāciju 2018. gada janvārī, kad trešā vieta Sanktmoricā tika atņemta slieču materiāla pārkāpuma dēļ, Martins Dukurs ārpus labāko desmitnieka nebija palicis kopš 2008./09.g. sezonas, kas četras reizes netika labāko desmitniekā un Sanktmoricā ierindojās tikai 17. vietā. Sezonu vēlāk Martins izcīnīja pirmo no desmit kopvērtējuma uzvarētāja tituliem.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma