Mārtiņa Bunkus ģimene noraida jebkādus pārmetumus par M. Bunkus kapa vietas izvēli

0

Nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene kategoriski noraida jebkādus publiskajā telpā tieši vai netieši paustos pārmetumus par kapavietas piešķiršanu M. Bunkus apbedīšanai. Jāuzsver, ka lūgums par kapavietas piešķiršanu M. Bunkus tika veikts strikti ievērojot normatīvo aktu regulējumu, kāds tas ir pieņemts un šobrīd pastāv.

Izsakām nožēlu par viltus “sensācijas” veidošanu par M. Bunkus apbedīšanas vietu un aicinām masu medijus kritiski attiekties pret M. Bunkus kapavietas izvēles interpretācijas sniedzēju patieso motivāciju.

M. Bunkus kapavietas izvēli un ierīkošanu bija pilnībā uzņēmusies nogalinātā advokāta māte, kas vēlējās darīt labāko sava dēla piemiņas saglabāšanai.

Pēc dēla zaudēšanas M. Bunkus māte likumā noteiktajā kārtībā vērsās Tieslietu ministrijā ar lūgumu atbalstīt kapavietas piešķiršanu dēla apglabāšanai. Izvērtējot M. Bunkus kā zvērināta advokāta pieredzi un lomu tieslietu sistēmā, kā arī izskatot neatkarīgu organizāciju – Eiropas maksātnespējas procesa profesionāļu asociācijas, Eiropas advokātu un juridisko biedrību padomes un Igaunijas advokātu padomes sniegto novērtējumu par M. Bunkus, Tieslietu ministrija lēma par atbalsta vēstules izsniegšanu.

Pēc Tieslietu ministrijas vēstules saņemšanas Rīgas domes Kapsētu pārvalde uzrādīja M. Bunkus mātei pieejamās aktētās kapavietas, kuras visas bija aizaugušas un gadiem neizmantotas. Konkrēto kapavietu M. Bunkus māte izvēlējās no šīm ierādītajām vietām.

Ar nožēlu vērojam atsevišķu mediju ap mirušu cilvēku veidoto ažiotāžu, kurā mātes izvēli dēla apglabāšanā cenšas pasniegt kā noziegumu.