Mārciņa pieaug pret dolāru

Mārciņa ir palielinājusies pret dolāru pēc tam, kad valdība paziņoja par 45 p augstākās likmes nodokļa samazinājumu.

Pēc paziņojuma sterliņu mārciņas pirmajā tirdzniecībā Eiropā sasniedza USD 1,12.
Pēdējo nedēļu laikā mārciņa ir piedzīvojusi kritumu kopā ar citām galvenajām valūtām.

Pēc minibudžeta tirgi bija satriekti par plānu atcelt 45p augstāko nodokļa likmi un skaidrojuma trūkumu par to, kā tiks finansēti nodokļu samazinājumi.

Šorīt kanclere paziņoja, ka tiks saglabāta 45 pensu augstākā nodokļa likme.

Kwasi Kwarteng teica: “Mēs to sapratām un esam uzklausījuši.”
The Sun vakar vakarā ekskluzīvi atklāja, ka premjerministrs un kanclers plāno atteikties no nodokļu samazinājuma, savukārt Kvartenga kungs šorīt BBC sacīja: “Runājot ar deputātiem, vēlētājiem un vēlētājiem, bija skaidrs, ka 45 p likme kļuva par milzīgu uzmanību. ļoti spēcīgs plāns.”

Mārciņas kurss nokritās līdz 1,03 dolāriem pēc tam, kad plāni pirmo reizi tika paziņoti – tas ir zemākais kopš 1971. gada, kad notika decimalizācija.

Analītiķi sāka prognozēt, ka procentu likmes varētu sasniegt 6%.

Pagājušajā nedēļā aizdevēji vienas dienas laikā noslēdza 900 hipotēkas darījumus, un mājsaimniecības tika brīdinātas, ka mājokļa kredīta rēķini var pieaugt par tūkstošiem mārciņu.

Tas noveda pie tā, ka Anglijas Banka veica bezprecedenta pasākumus ekonomikas stabilizēšanai, trešdien iegādājoties valsts obligācijas, lai apturētu vairāku pensiju fondu bankrotu.

Piektdienas skaitļi liecināja, ka Apvienotās Karalistes ekonomika trīs mēnešu laikā līdz jūnijam faktiski ir pieaugusi par 0,2%, neskatoties uz bankas, kanclera un ekonomistu drūmajām prognozēm.

Tas nozīmē, ka Apvienotajā Karalistē tehniski nav recesijas, jo lejupslīde tiek klasificēta kā sešu mēnešu izaugsmes samazināšanās.

Eksperti iepriekš prognozēja, ka Apvienotajā Karalistē recesija nonāks līdz septembra beigām.

Ko tas nozīmē jūsu naudai

Mārciņas atgūšanās būs laba ziņa ikvienam, kas pērk brīvdienu skaidru naudu.

Jūs saņemsiet vairāk dolāru par katru apmainīto sterliņu mārciņu, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kad mārciņas kurss kritās.

Ja mārciņas vērtība pret dolāru ir 1,12 $/1 £, tad par katriem 100 £, ko mainīsit, jūs saņemat 112 mārciņas.

Sterliņu mārciņas pēdējo nedēļu laikā ir kritušās attiecībā pret eiro – šobrīd 1 mārciņa ir 1,14 eiro vērtībā. Tas ir salīdzinājumā ar 1,19 eiro pirms diviem mēnešiem.

Valūta ir vāja, ja tās vērtība ir zemāka par citām ārvalstu valūtām, un tās maiņas laikā tās vērtība ir sliktāka.

Valūtas kurss ir jūsu mārciņu vērtība ārvalstu valūtā.

Spēcīgāka mārciņa nozīmē, ka, tērējot naudu ārzemēs, tā būs lētāka nekā tad, kad mārciņa bija vājāka.

Ir dažas darbības, ko varat veikt, lai jūsu ceļojuma nauda palielinātos.

Piemēram, ir īpašas debetkartes un kredītkartes, kas paredzētas lietošanai ārzemēs, un tās neiekasēs maksu par katru darījumu, kā to darīs standarta karte.

Un salīdziniet ceļojumu naudas uzņēmumus tiešsaistē, tostarp likmes un visas maksas, lai atrastu labāko piedāvājumu.

Tikmēr jūs nevēlaties maksāt par ceļojuma naudu ar kredītkarti — visticamāk, no jums tiks iekasēta maksa par skaidras naudas izņemšanu, kas palielina izmaksas.

Benzīns

Pēdējo mēnešu vājā mārciņa sāka sist autovadītājiem kabatā, neskatoties uz benzīna cenu kritumu.

Benzīna cenas pirmo reizi kopš maija pagājušajā trešdienā noslīdēja zem 166 pensiem par litru, kas ir labas ziņas autovadītājiem.

Taču naftas cena ir dolāros, un mārciņa pēdējos mēnešos ir vājinājusies.

Tas nozīmē, ka autovadītāji par degvielas tvertni maksā gandrīz par piecām vairāk, nekā viņi maksātu, ja mārciņa būtu februāra līmenī 1,35 USD, norāda AA.

Lūks Bosdets, AA degvielas cenu pārstāvis, sacīja: “Vājākā mārciņa ir ļoti sliktas ziņas autobraucējiem.”

Tas nozīmē, ka, mārciņai pieaugot, jūsu maciņam vajadzētu mazināties.

Tas padara daudz svarīgāku nekā jebkad agrāk pārbaudīt, vai par benzīnu saņemat vislabāko cenu. Tālāk ir norādīts, kā to atrast savā tuvumā.

Alus

Mārciņai atgūstoties, tam vajadzētu palīdzēt vairāk kontrolēt jau augošās alus cenas.

Carlsberg Marstons boss Pols Deiviss iepriekš brīdināja, ka mārciņas kritums var izraisīt alus cenu kāpumu Lielbritānijas klientiem.

Viņš sacīja BBC Radio 4 raidījumam Today, ka pagājušās nedēļas kritums bija “satraucošs” Lielbritānijas alus nozarei, jo alus darītavas importē apiņus no ārzemēm.

Uz jautājumu, vai mārciņas vērtībai ir nozīme, Deivisa kungs atbildēja: “Jā, tā ir, daudzi šajā valstī izmantotie apiņi faktiski tiek importēti, un liela daļa no tiem, jo ​​īpaši alus darītavām, tiek importēti no štatiem, tāpēc izmaiņas Valūta patiešām ir satraucoša nozarei, protams.”

Alus cenas jau pieaug, bet tas būs atkarīgs no alus darīšanas uzņēmumiem, vai tie vēl tikai nodos klientiem palielinātās alus ražošanas izmaksas.

© The SUN

Zaļā Josta - Reklāma