Luminor saņem “Moody’s” provizorisko (P) reitingu Aa1 obligācijām

0
"Nordea" un DNB apvienotā bankas "Luminor Bank" logo.

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s ir piešķīrusi Luminor bankai provizorisko (P) reitingu Aa1 ar hipotēkām nodrošinātām obligācijām. Pašlaik tas ir augstākais par obligācijām saņemtais kredītreitings Baltijas valstīs.

 “Tas ir nozīmīgs solis, gatavojoties nodrošināto obligāciju izdošanai saskaņā ar licenci, ko Luminor kā pirmā no reģiona bankām saņēma pērn decembrī. Man ir prieks, ka esam visu sagatavojuši, lai sāktu izmantot šo programmu. Tas Luminor ir svarīgi, jo vēl vairāk paplašina mūsu kā neatkarīgas bankas finansējumu un ir liels solis Baltijas kapitāla tirgu attīstībā,“ saka Luminor finanšu direktors Jonass Eriksons.

Moody’s Investors Service šodien piešķīra provizorisko (P) Aa1 ilgtermiņa reitingu Luminor emitētajām obligācijām, kas nodrošinātas ar hipotēkām, ko reglamentē Igaunijas Likums par nodrošinātājām obligācijām. Moody’s kredīta analīzē citu starpā vērā ņemti tādi faktori kā nodrošinājumā sniegto aktīvu spēcīgā kredītkvalitāte, Igaunijas likumdošana, kas nodrošina emitenta regulējumu un uzraudzību, kā arī nodrošinājuma kopuma pakļautība tirgus riskam un nodrošinājuma aktīvu vērtības līmenis.

Ņemot vērā Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes veikto novērtējumu, 2019. gada 19. decembrī Eiropas Centrālā banka izsniedza Luminor licenci nodrošināto obligāciju emitēšanai. Tiesību akts, kas dod iespēju emitēt nodrošinātās obligācijas saskaņā ar Igaunijas likumdošanu, Igaunijā stājās spēkā 2019. gada martā.

2019. gada trešā ceturkšņa beigās Luminor bija trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs aptuveni ar miljonu klientu, 2 500 darbiniekiem un 16,8 % tirgus daļu noguldījumos un 19,5 % tirgus daļu kreditēšanā. Luminor pašu kapitāls veido 1,6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 18,7%.