“Luminor” ieviesusi iespēju atvērt kontu bankā pilnībā digitalizēti

0

“Luminor Bank” ieviesusi iespēju Latvijas iedzīvotājiem atvērt kontu bankā pilnībā digitalizēti, aģentūrai LETA pavēstīja bankas sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga.

Viņa norādīja, ka attālinātais klienta identifikācijas risinājums ieviests sadarbībā ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumu “Ondato”. Lai kļūtu par bankas klientu, kā arī, lai varētu pārvaldīt bankas pakalpojumus no jebkuras vietas pasaulē, jābūt pasei vai ID kartei, kā arī e-parakstam vai “Smart-ID”.

Jaunais risinājums ļauj veikt klienta identifikāciju attālināti, izmantojot vairāku līmeņu pārbaudes, tostarp automatizētu klienta datu un dokumentu pārbaudi datu bāzēs un reģistros. Tāpat tiek veikta normatīvos paredzētā klienta biometrisko datu apstrāde, salīdzinot pasē redzamo bildi ar pieteikšanās laikā uzņemto.

Lai attālināti kļūtu par “Luminor” klientu, jāautentificējas ar elektronisko parakstu vai “Smart-ID Qualified” aplikāciju, jāaizpilda anketa ar informāciju par sevi, konta atvēršanas mērķi un citiem jautājumiem, ko paredz normatīvi, un videozvanā jāsazinās ar bankas darbinieku, kurš attālināti pārliecināsies, ka dati ievadīti korekti, kā arī atbildēs uz klienta jautājumiem. Pēc klienta sniegtās informācijas izvērtējuma, “Luminor” pieņems lēmumu par sadarbības sākšanu. Pēc sekmīgas formalitāšu nokārtošanas tiks aktivizēts jaunā klienta konts un internetbanka, kā arī tiks pievienoti izvēlētie bankas produkti un pakalpojumi.

“Šis ir vēl viens solis, kas apliecina, ka digitālie risinājumi kļūst par mūsu ikdienu. Priecājamies, ka ar šo gadu esam uzsākuši piedāvāt saviem jaunajiem klientiem Latvijā unikālu pakalpojumu – kļūt par “Luminor” klientu pilnībā attālināti, izmantojot drošu elektronisko parakstu vai “Smart-ID Qualified” aplikāciju,” pauda “Luminor” ikdienas pakalpojumu pārvaldes vadītājs Jevgeņijs Kazaņins.

Bankā atzīmēja, ka šobrīd Baltijā 85% klientu ikdienā bankas pakalpojumus izvēlas saņemt digitālā vidē. Pieaug klientu aktivitāte internetbankā, izmantojot attālinātas konsultāciju iespējas, kā arī bankas aplikācijas lietošana mobilajos telefonos.

Šobrīd “Luminor” piedāvā kļūt par klientu pilnībā attālināti Latvijas iedzīvotājiem, bet tuvākajā laikā šāds pakalpojums tiks ieviests arī iedzīvotājiem Lietuvā un Igaunijā. 

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka “Nordea Bank” un DNB apvienotā banka “Luminor Bank”, savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo “Luminor Bank” pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.

Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija “Blackstone”. “Blackstone” iegādājusies 60% “Luminor Bank” akciju. Vienlaikus “Blackstone” un “Nordea” noslēgušas papildu vienošanos par “Nordea” piederošo 20% “Luminor Bank” akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Pēc aktīvu apmēra “Luminor” filiāle Latvijā ir trešā lielākā banka Latvijā.