Leklēram virtuālās F1 sacīkstes Baku izvēršas katastrofālas, uzvar Rasels

0

Svētdienas vakarā Baku trasē aizvadīts virtuālā F1 pasaules čempionāta “Formula 1 Virtual Grand Prix” kārtējais posms, kurā jau trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja “Williams” komandas braucējs Džordžs Rasels. Tikmēr sezonu lieliski uzsākušais Šarls Leklērs no “Ferrari” šoreiz aizvadīja pavisam murgainas sacensības, kas pārrāva viņa izcīnīto pjedestālu sēriju.

Rasels, kurš iepriekš bija uzvarējis Barselonas un Monako trasēs, virtuālajās Baku ielās jau kvalifikācijā uzstādīja labāko rezultātu, kamēr otro vietu ieņēma “Red Bull” pārstāvis Alekss Albons. Startā britu sportistam Raselam izdevās noturēties vadībā un viņš aizbrauca pretī dominējošai uzvarai, kamēr Albons, kurš ar viņu konkurēja par titulu “Formula 2” laikos, tā arī finišēja otrais.

Albons šajās sacensībās bija lēnāks un īsti nespēja sastādīt pienācīgu konkurenci līderim, kamēr cerības vēl vairāk sagruva pēc trīs sekunžu soda saņemšanas par līkuma noīsināšanu. Ņemot vērā, ka Leklēram šis posms izvērsās neveiksmīgs, Rasels tagad kļuvis arī par šī čempionāta līderi neoficiālajā kopvērtējumā, kas pirmo reizi tika aprēķināts vien īsi pirms Azerbaidžānas posma.

Jau kvalifikācijā Leklēram neklājās viegli, un viņš spēja sasniegt vien desmito labāko rezultātu. Startā Monako pilots bija iesaistīts vairāku mašīnu sadursmē, kā rezultātā zaudēja vēl vairākas pozīcijas. Otrs “Ferrari” braucējs Enco Fitipaldi, kurš ikdienā ir itāļu rūpnīcas junioru programmas dalībnieks un “Formula 3” seriāla dalībnieks, nesavaldīja spēkratu šaurajā “Castle” sekcijā un ietriecās komandas biedra Leklēra mašīnā. Leklērs arī savāca 12 soda sekundes par trases limitu neievērošanu un finišu sasniedza tikai 14. vietā. Šī bija pirmā reize čempionāta posmos, kad viņš nekāpa uz pjedestāla.

Tikmēr otro reizi pēc kārtas pjedestālu iekaroja “Mercedes” pilots Estebans Gutjeress, kuram trešā vieta, bet, sasniedzot savu labāko rezultātu čempionātā, ceturto vietu guva “McLaren” braucējs Lendo Noriss. Piektajā vietā ierindojās “Renault” junioru programmas pilots Oskars Pjastri, kurš šogad startēs F3 čempionātā, bet sestais tikmēr bija “Haas” F1 komandas attīstības programmas braucējs Pjetro Fitipaldi.

Baku virtuālā F1 posma rezultāti:

VietaPilotsKomanda
1.Džordžs RaselsWilliams
2.Aleksandrs AlbonsRed Bull
3.Estebans GutjeressMercedes
4.Lendo NorissMcLaren
5.Oskars PjastriRenault
6.Pjetro FitipaldiHaas
7.Nikolā LatifiWilliams
8.Bens DeilijsMcLaren
9.Entonijs DeividsonsMercedes
10.Džimijs BrodbendsRacing Point
11.Tibo KurtuāAlfa Romeo
12.Pjērs GaslīAlphaTauri
13.Enco FitipaldiFerrari
14.Šarls LeklērsFerrari
15.Serhio PeressRacing Point
16.Džanluidži DonnarummaAlphaTauri
17.Luī DeletrāzsHaas
18.Emeriks LaportsRenault

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com