Lekcijā Cēsīs stāstīs par Vasilija Voskresenska baleta trupu

0

Šodien plkst.14 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā notiks tikšanas ar žurnālisti un rakstnieci Natāliju Ketneri, kura stāstīs par Vasilija Voskresenska jeb pulkveža De Bazila slaveno baleta trupu un tās māksliniekiem.

Lekcija papildinās ar informāciju pasaulslavenā modes mākslinieka un modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas izstādi “Skatuve un tērps”, kas apskatāma Cēsu muzeja bēniņu zālē.

Izstādē “Skatuve un tērps” var redzēt daudz unikālus skatuves tērpus, piemēram, “Krievu sezonu” aizsācēja Sergeja Djagiļeva un viņa idejas turpinātāja pulkveža De Bazila baleta trupas skatuves kostīmus. Viņa trupā bija arī rīdzinieki – Arvīds Ozoliņš, Valentīns Žeglovskis un Vanda Grossena. Ir saglabājušies Grossenas memuāri par ceļojumu uz Austrāliju, Jaunzēlandi un tur notikušajām viesizrādēm, un izstādē, kas apskatāma Cēsu muzejā, ir redzami tieši šīs pasaules viesizrāžu tūres tērpi.

Viena no izstādes “pērlēm” ir izcilās dejotājas no Šanhajas Larisas Andersones skatuves tērpi.

Ketnere savā stāstījumā stāstīs gan par jau pieminētajām personām, gan daudzām citām ar baleta pasauli saistītām slavenām personībām. Stāstījumu papildinās unikāli foto un arhīva video no baleta izrādēm Austrālija.