Lauvu Klubs “Valmiera” sniedz palīdzību Valmieras mediķiem – COVID -19 pandēmijas laikā

0

20. maijā Vidzemes slimnīca saņēma dāvinājumu no Lauvu Kluba “Valmiera” 4000 ķirurģiskās maskas. Šis atbalsts Latvijā ir tapis, pateicoties Starptautisko Lauvu Klubu fondam (Lions Clubs International Foundation)un tā koordinatora Jēkaba Grundmaņa aktīvajam darbam. Galvenais Lauvu Kluba mērķis ir palīdzēt medicīnas personālam šajā grūtajā pandēmijas laikā. 

Piesaistītais atbalsts nodrošina ēdināšanas iespējas Valmieras Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dežūrējošai brigādei un Valmieras cetrālajam COVID-19 testu nodošanas punkta darbiniekiem. Ēdināšana tiek nodrošināta no 18. maija, pateicoties uzņēmuma “Kantīne B” komandaikas brīvpusdienas līdzfinansēs un nodrošinās 14 darba dienas.

No Lauvu Kluba “Valmiera” prezidenta Oskara Spurdziņa un kluba biedra Valtera Pumpura 20. maija rītā Vidzemes slimnīcas vadītājs Uģis Muskovs saņēma 4000 ķirurģiskās maskas. “Šajā krīzes laikā tas ir patīkams pārsteigums, par ko izsakām lielu paldies. Tagad, ar Covid – 19 infekcijas saistīto drošības pasākumu laikā, ambulatorajā daļā vien mums katru dienu nepieciešamas 400 līdz 500 ķirurģiskās sejas maskas. Tās izsniedzam apmeklētājiem, kas ierodas pie speciālistiem uz konsultācijām vai izmeklējumiem, kā arī personālam maskas regulāri jāmaina. Liela pateicība Lauvu Klubam “Valmiera” par noderīgo atbalstu!”, uzsvēra slimnīcas direktors Uģis Muskovs.

Lauvu kluba “Valmiera” palīdzības akcija aizsākās 18. maijā, kad kluba prezidents Oskars Spurdziņš kopā ar kluba biedri Ivetu Bošu, izvadāja pusdienas personālam, kas strādā Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā un  Covid – 19analīžu pieņemšanas centrālajā punktā. Ēdināšanas uzņēmuma “Kantīne B” īpašniece Iveta Boša saka: “Protams ir jāpalīdz tiem, kas rūpējas par mūsu veselību. Lai arī mana uzņēmuma darbība ir vairāk kā divus mēnešus apstādināta, mēs cenšamies nenolaist rokas. Lai gan šobrīd kafejnīcu un restorāna durvis ir slēgtas, mums, pirmkārt, ir jāpalīdz tiem, kas dienu dienā strādā medicīnas nozarē ar vīrusa Covid – 19pacientiem. Tas ir pats galvenais un ļoti žēl, ka finansiālie resursi ir ierobežoti. Apzināmies, ka mediķi arī slimnīcā būtu pelnījuši mūsu atbalstu!” Iveta Boša ar savu auto izvadā 13 darbiniekiem pusdienas, gan ātrās palīdzības dienestam, gan Valmieras centrālajam Covid – 19analīžu nodošanas punktam..

Sekojot līdzi vispasaules situācijai, Starptautiskais Lauvu Klubu fonds (LCIF) aprīļa sākumā pieņēma lēmumu katrai valstij dot iespēju pieteikties mērķfinansējumam līdz 10 000 ASV dolāriem, kas tiktu izlietots ar mērķi samazināt Covid-19 vīrusa izplatību. Šobrīd Latvijā, bez Valmierā norādītajām iestādēm, Lauvu Klubu atbalstu saņēma Rīgas dzemdību nams, Sociālās aprūpes māja “Gauja”, Valsts Sociālās aprūpes centrs “Pļavnieki”, Bērnu paleatīvās aprūpes biedrība un Jūrmalas slimnīca.