“Lauku ceļotājs”: Latvijā strauji attīstās sidra kultūra

0

Latvijā strauji attīstās sidra kultūra un šim dzērienam ir izredzes kļūt par vienu no Latvijas atpazīstamības zīmēm, aģentūru LETA informēja biedrībā “Lauku ceļotājs”.

“Lai arī pagaidām vēl sidrs nepieder pie Latvijas nacionālajiem dzērieniem, sidra kultūra Latvijā strauji attīstās, un Latvijas sidram ir visas izredzes kļūt par vienu no Latvijas atpazīstamības zīmēm,” norādīja biedrībā.

“Lauku ceļotāja” pārstāvji skaidroja, ka sidram ir potenciāls kļūt par Latvijas atpazīstamības zīmi, jo sidra darīšanai ir piemērotas vietējās ābolu šķirnes – Latvijas platuma grādos augošie āboli piešķir tam unikālu garšu un smaržu. Tāpat Latvijā ir izkoptas augļkopības tradīcijas un netrūkst labu, arī bioloģiski sertificētu ābeļdārzu. Visbeidzot sidra darīšanas entuziasti pēdējos gados ir uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi un pacēluši sidra darīšanu profesionālā līmenī, gūstot balvas starptautiskos sidra konkursos.

Biedrībā minēja, ka “Lauku ceļotājs” un tā sadarbības partneri – ražotāji, saimnieki – sākuši darbu pie jauna tūrisma piedāvājuma “Sidra ceļš”, kas atklās sidra tapšanas ceļu no augļu dārza līdz dzērieniem, iesaistot augļkopjus un sidra darītājus.

Projekts “Sidra ceļš” tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Jau ziņots, ka “Lauku ceļotājs” un tā sadarbības partneri ir sākuši darbu arī pie sadarbības projekta “Rudzu ceļš”.

“Lauku ceļotāja” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. “Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.