Latvijas U-20 basketbolisti Eiropas čempionāta pēdējā mačā spēkojas ar Serbijas izlasi

0

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase šodien Izraēlā aizvada Eiropas čempionāta pēdējo maču ar Serbijas izlasi, cīnoties par 15.vietu.

Mača sākums paredzēts plkst.11.30, un to tiešraidē varēs vērot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajā “Youtube” kontā.

Šodienas mača uzvarētāja Eiropas čempionātu noslēgs 15.vietā, kamēr zaudētāja ieņems pēdējo,16.vietu. Tikmēr jau tagad zināms, ka abas komandas nākamgad spēkosies B divīzijā.

Latvijas komandai šis turnīrs nav sācies sekmīgi, jo ciesti trīs pārliecinoši zaudējumi – 66:92 pret Vāciju, 55:78 pret Spāniju un 78:90 pret Horvātiju, kas lika ieņemt pēdējo vietu C grupā, bet astotdaļfinālā ar 75:114 piedzīvots graujošs zaudējums pret Lietuvas vienaudžiem. Spēlē par 9.-16.vietu ar 62:79 atzīts Melnkalnes izlases pārākums, bet cīņā par 13.-16.vietu ar 68:82 zaudēts Polijai.

Tikmēr šodienas pretiniece Serbija B apakšgrupā ieņēma pirmo vietu, ar 92:81 pārspējot Izraēlu, tikmēr otrajā spēlē ar 63:68 piedzīvots zaudējums Ukrainas izlasei, bet pēdējā grupu turnīra spēlē ar 73:69 pārspēta Itālija. Astotdaļfinālā Serbija ar 72:77 piekāpās Lielbritānijas izlasei, tikmēr cīņā par 9.-16.vietu ar 72:78 atzīts Grieķijas pārākums, bet sestdien spēlē par 13.-16.vietu ar 63:86 zaudēts Itālijai, kas iepriekš grupu turnīrā tika uzvarēta.

Latvijas izlase pērn spēkojās B divīzijā, jo 2017.gadā čempionātā netika izcīnīta neviena uzvara, kas deva pēdējo, 16.pozīciju, tādējādi zaudējot vietu augstākajā divīzijā. Tur latvieši ilgi neuzturējās, jo tika izcīnīta trešā vieta, kas garantēja atgriešanos augstākajā divīzijā. Tikmēr veiksmīgākais no čempionātiem Latvijas izlasei bija 2013.gadā Tallinā, kad tika izcīnītas sudraba godalgas.

Pirms gaidāmā čempionāta Latvijas izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, tostarp pret Lietuvu – tiesa, piedzīvoti graujoši zaudējumi ar 47:87 un 54:116, bet jūnija pēdējās divās dienās ar 74:97 un 64:92 piedzīvotas neveiksmes arī pret Polijas vienaudžiem.

Atlikušajā divās pārbaudes spēlēs izcīnīts viens panākums un piedzīvots zaudējums pret Igaunijas izlasi – 64:83 un 73:58.

Pēc U-19 vīriešu izlases starta Pasaules kausa izcīņā komandai pievienojās trīs spēlētāji saspēles vadītājs Rodrigo Būmeisters, uzbrucējs Oskars Hlebovickis un spēka uzbrucējs Armands Berķis.

Liela daļa Latvijas jauno basketbolistu savas prasmes aizvadītajā sezonā pilnveidojuši Latvijas basketbola līgās. Tomēr tikai četriem sastāva spēlētājiem bijusi pieredze Latvijas-Igaunijas līgas spēlēs.

Debiju šovasar U-20 izlasē piedzīvoja deviņi debitanti, bet četriem šis ir pirmais Eiropas čempionāts izlases kreklā. Berķim šis ir sestais starptautiskais turnīrs valstsvienībā, kamēr Dāvids Atelbauers izlasi pārstāv jau piekto reizi. Tikmēr Hlebovickim un Ralfam Lācim šis ir jau ceturtais turnīrs.

Eiropas čempionāts Izraēlā norisināsies līdz svētdienai.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam:

Dāvids Atelbauers (Ziemeļdakotas Universitāte, NCAA), Gints Zommerfelds, Rainers Hermanovskis, Rodrigo Būmeisters (visi – (“Jēkabpils”/”SMSCredit.lv”), Elvis Brokāns (“Valmiera Glass”), Gustavs Kampuss (LU/BS), Roberts Kāpostiņš (“Rīdzene”/”Sportapunkts”), Ralfs Ērkšķis, Ralfs Lācis (abi – “Ventspils Augstskola”), Francis Gustavs Lācis (Orela Robertsa Universitāte, NCAA), Oskars Hlebovickis (“Jūrmala”/”Betsafe”), Armands Berķis (Andoras “Morabanc”, Spānija),