Latvijas izlase dodas uz treniņnometni Altenbergā

Sestdien, 22. oktobrī Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase dosies uz otro  treniņnometni, kas norisināsies Vācijas pilsētā, Altenbergā. Sākotnēji pirms Altenbergas bija paredzēta treniņnometne Oberhofas ledus trasē, kur janvāra izskaņā norisināsies 51.  FIL Pasaules čempionāts, bet nometne tika atcelta trases bojājumu labošanas dēļ. 

Nometne Altenbergas ledus trasē norisināsies no 24. līdz 27. oktobrim. Kopā  plānots aizvadīt septiņus treniņus trasē. 

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretārs Kristaps Mauriņš:  “Oberhofas nometne, protams, būtu svarīgāka un nepieciešamāka, jo tur norisināsies  Pasaules čempionāts. Trases bojājumu dēļ ledus saldēšana notiks mēnesi vēlāk, bet  cenšamies sarunāt treniņus novembra beigās, pirms Pasaules kausa posma, jo nometne  šajā trasē mums tika akceptēta un apsolīta. Tāpēc mēs ļoti ceram, ka mums to izdosies  realizēt pirms sezonas sākuma. Bet nometne Altenbergā jebkurā gadījumā notiks, tā ir arī  pagarināta par vienu dienu. Lai arī tā nav Pasaules čempionāta trase, tāpat ir svarīgi  izbraukāt maksimāli daudz trases pirms sezonas, lai iegūtu pēc iespējas labāku braukšanas  sajūtu un iegūtu lielāku braukšanas pieredzi. Nometnes ārpus Latvijas ir svarīgas arī tāpēc, lai nerastos rutīna, braukājot tikai pa Siguldas trasi. Ceram, ka Altenbergā būs labi  laikapstākļi un labas kvalitātes ledus, lai varētu pēc iespējas labāk apgūt trasi un pārbaudīt  jauno tehniku.” 

Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase uz Altenbergas treniņnometni dosies  pilnā sastāvā: Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Sigita  Bērziņa, trīs divvietīgās ekipāžas – Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa –, kā arī juniore Frančeska Bona. 

Zaļā Josta - Reklāma