Latvijas futbola izlasē vienam spēlētājam pozitīvas Covid-19 analīzes

Latvijas izlases pamatsastāvs Sanmarīno. Foto: LFF

Latvijas nacionālajā futbola izlasē, veicot Covid-19 pārbaudes pēc atgriešanās no spēles Sanmarīno, pozitīvas analīzes uzrādījis aizsargs Vladislavs Sorokins, paziņots federācijas mājaslapā. Kā apšaubāms pārbaužu rezultāts klasificēts vēl vienam izlases spēlētājam Vladislavam Fjodorovam un komandas fizioterapeitam Dmitrijam Jefremenkovam, kuri līdz ar to pārbaužu brīdī uzskatāmi par neinfekcioziem.

“Saskaņā ar Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) sanitārā protokola noteikumiem un pēc konsultācijām ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) fiksēta desmit spēlētāju riska grupa, kurai, izvērtējot apstākļus un veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, bijis ciešs kontakts ar minētajām personām. Šai grupai 13. novembrī pirms izlases pirmsspēles treniņa operatīvā kārtā tiek veikta papildu testēšana. Šo spēlētāju dalība treniņā iespējama tikai tad, ja pirms tam tiks saņemts attiecīgs negatīvs atzinums. Pretējā gadījumā šie spēlētāji treniņā nepiedalīsies, gaidot pārbaužu rezultātus,” teikts LFF paziņojumā.

“Citiem izlases pārstāvjiem atsevišķi drošības pasākumi nav noteikti, tomēr, izvērtējot situāciju un potenciālos riskus, pēc piektdienas vakara treniņa atsevišķa ārpuskārtas testēšana tiks veikta arī visiem pārējiem valstsvienības pārstāvjiem. Trīs minētās personas, ievērojot sanitārā protokola noteikumus un SPKC norādes, ir pametušas izlases treniņnometni un pašizolējušās. Latvijas Futbola federācija (LFF) pateicas visiem par ieguldījumu izlases darbā un novēl stipru veselību!” federācijas mājaslapā turpināts.

“Saistībā ar vīrusa izplatību Eiropā Latvijas valstsvienība novembra spēļu sasaukumā ieviesusi vēl stingrākas drošības procedūras, nekā noteikts UEFA sanitārajā protokolā, – līdztekus ierastajiem masku valkāšanas, dezinfekcijas un pulcēšanās noteikumiem izlase pārvietojas ar vairākiem autobusiem, lai nodrošinātu lielākas distances ievērošanu, izvairās no ilgstošas atrašanās šaurās telpās, maltītes ietur pie vairākiem atsevišķiem galdiem u.c. Šie pasākumi ļauj personu saslimšanas gadījumā operatīvi noteikt to kontaktpersonas un maksimāli ierobežot slimības tālāku izplatību. Atbilstoši UEFA sanitārā protokola norādēm Latvijas izlase pēc attiecīgo valstsvienības pārstāvju izolēšanas turpina gatavoties UEFA Nāciju līgas spēlēm ar Fēru salām 14. novembrī Rīgā un Andoru 17. novembrī viesos, paralēli veicot atkārtotas ārpuskārtas testēšanas. Papildu testēšanas kārta paredzēta arī tūdaļ pēc 14. novembra spēles.

Jau iepriekš ziņots, ka novembra spēļu sasaukuma sākumā izlasē tiks konstatēta viena trenera saslimšana, kā rezultātā no pārējās komandas tika izolēti vēl divi treneru korpusa locekļi, bet vēl viens cits apkalpojošā personāla pārstāvis izlasei nepievienojās, jo viņa pirmstermiņa Covid-19 pārbaužu rezultāts tika klasificēts kā apšaubāms. LFF izsaka pateicību SPKC pārstāvjiem par sniegto atbalstu un sadarbību!”

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma