Latvija saņem balvu par labākajām MXGP sacīkstēm sezonā

Foto: mxgp.com

MXGP balvu pasniegšanas ceremonija šogad notika uzreiz pēc pasaules motokrosa čempionāta sezonas pēdējā posma, kas svētdien tika aizvadīts Itālijā. Vienā no kategorijām triumfējusi arī Latvija.

Ņemot vērā “Covid-19” ierobežojumus, šogad ceremonija bija atšķirīga nekā citus gadus, taču tas nemazināja balvu ieguvēju sasniegumu nozīmīgumu.

Latvija šogad atzīta par vislabāko pasaules čempionāta sacensību organizatoru, par ko jāpateicas Kristeram Serģim un viņa komandai. Ķeguma trasē “Zelta Zirgs” šogad pirmo reizi norisinājās trīs posmi pēc kārtas, pirmajā no kuriem MXGP klasē uzvaru izcīnīja Džefrijs Herlingss no “Red Bull KTM” vienības, bet pārējos divos – viņa komandas biedrs Antonio Kairoli. MX2 klasē pirmajā Ķeguma posmā triumfēja Toms Vialle (“Red Bull KTM”), bet pārējos divos nepārspējams bija Jago Gērtss (“Monster Energy Yamaha”).

Par pasaules čempioniem šosezon kļuva “Honda” rūpnīcas komandas “Team HRC” braucējs Tims Gajsers no Slovēnijas, bet MX2 klasē – jaunais talants Vialle no Francijas. Pasaules čempionātā sievietēm uzvarēja Kortnija Dankena no “DRT Kawasaki”. Eiropas čempionātā tikmēr labākie šosezon bija Andreā Bonakorsi (EMX125), Tibū Benistāns (EMX250) un Breds Andersons (EMX2T), kā arī igaunis Karels Kutsars, kurš triumfēja “EMXOpen” kategorijā, kur otro vietu izcīnīja latviešu motosportists Toms Macuks.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma