Latviešu divnieku ekipāžas iekļūst “top10” pasaules junioru čempionātā

Emīls Cipulis lec kamanās. Foto: Viesturs Lācis/IBSF

Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisinās pasaules junioru čempionāts. Šodien trasē devās bobslejistu divnieku ekipāžas. Visas trīs latviešu divnieku ekipāžas spēja iekļūt labāko desmitniekā, bet uzvaru izcīnīja vācieša Hanihofera divnieks.

No latviešiem trasē devās trīs divnieku ekipāžas- Dāvis Kaufmanis ar Ivo Danu Kleinbergu, Ralfs Bērziņš ar Edgaru Nemmi, kā arī Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu.Adnet media icon

Labāko rezultātu no latviešu ekipāžām uzrādīja Cipuļa pilotētais bobs, kurš, pirmajā braucienā startējot viens no pēdējiem, abos braucienos uzrādīja septīto labāko laiku. Finišā Cipulis ierindojās 7. vietā, līdz olimpiskajam sešiniekam pietrūkstot 0,59 sekundes.

Šogad Pasaules kausā braukušajam Ralfam Bērziņam pirmajā braucienā bija astotais labākais laiks, bet otrajā viņš spēja nobraukt tikpat ātri kā Cipulis, kopsummā saglabājot astoto pozīciju, septītā vietā esošajam Cipulim zaudējot 0,17 sekundes.

Arī Kaufmaņa divnieks spēja iebraukt labāko desmitniekā. 22 gadus vecā sportista bobs pirmajā un otrajā braucienā uzrādīja konkurētspējīgu starta laiku- attiecīgi otro un trešo labāko. Finišā jaunākais no trim latviešu pilotiem stabili desmitais, līderim zaudējot 2.91. Kaufmanis U23 vecuma grupā tika pie sudraba medaļas.

Par pasaules junioru čempionu kļuva vācietis Hanihofers, kurš pagājušajā nedēļā Pasaules kausa posmā tepat Šveicē ieguva ceturto vietu. Otro vietu izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējumā trešajā vietā esošais šveicietis Vogts, bet trešais palika rumānis Tentea, kurš izcīnīja zeltu U23 vecuma grupā

Pasaules junioru čempionāts turpināsies rītdien ar vīriešu un sieviešu skeletona sacensībām. Sieviešu sacensībās no latvietēm startēs Dārta Zunte, bet vīriešu sacensībās uz starta izies divi latvieši- Krists Netlaus un Elvis Veinbergs.

Savukārt svētdien desmitos no rīta pēc Latvijas laika vēl būs pasaules junioru čempionāts četrinieku ekipāžām. Desmit komandu vidū arī Ralfs Bērziņš kopā ar Bebrišu, Lauri Kaufmani un Nemmi. Mūsējiem ielozēts pirmais starta numurs. Galvenie favorīti atkal būs šveicieši un vācieši.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma