Laine: “Pirmo reizi karjerā piespēļu skaits pārsniedz vārtus. Cerams, tas neatkārtosies”

0
Patriks Laine. Foto: Zuma Press/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas kluba Vinipegas “Jets” somu uzbrucējs Patriks Laine, kurš intervijās allaž izcēlies ar interesantiem izteikumiem un secinājumiem, paudis cerību, ka šī būs pēdējā sezona viņa karjerā, kurā piespēļu skaits būs lielāks par gūtajiem vārtiem.

NHL sezona tika apturēta 12. martā, un tobrīd Vinipegas “Jets” ieņēma Rietumu konferences pirmo wild cardpozīciju. Tā jebkurā risinājumā ļautu piedalīties izslēgšanas mačos. Uzbrucējs Patriks Laine šajā sezonā laukumā devies 68 spēlēs un sakrājis 63 punktus – 28 vārtus un 35 piespēles.

“Šosezon snieguma ziņā spēru vairākus soļus uz priekšu, kļuvu daudzpusīgāks. Šī bija pirmā reize manā karjerā, kad man piespēles ir vairāk par vārtiem. Cerams, ka tas vairs nekad neatkārtosies. Jā, kopumā mana spēle uzlabojās, bija stabilāks sniegums. Aizvadīju labu sezonu, žēl, ka to nācās apturēt,” teica Laine.

Gadu iepriekš viņš aizvadīja saviem standartiem pieticīgu sezonu, 82 mačos iekrājot 50 punktus (30+20). “Jets” nevēlējās viņam dot ilgtermiņa līgumu, pats uzbrucējs pieprasīja, lai komandā viņam tiktu atvēlēta lielāka loma. Laine līgumu pagarināja tikai neilgi pirms sezonas sākuma, noslēdzot vienošanos uz diviem gadiem par 13,5 miljoniem dolāru.

“Mans mērķis ir spēlēt pirmajā maiņā. Skaidrs, ka gribu vēl vairāk punktus, taču svarīgi ir kļūt labākam arī citās lietās, un šosezon to paveicu. Kas to lai zina, varbūt nākotnē kļūšu arī par mazākuma spēlētāju. Gribētu lielāku spēles laiku, lai man uzticētu vairāk atbildības,” turpmākos mērķus nosprauda somu snaiperis Laine, kurš 2016. gadā tika draftēts ar otro numuru.

Pirms gada Laines spēles laiks bija 17:14 minūtes, bet šajā sezonā tas pieauga par vairāk nekā divām minūtēm – līdz 19:25. Četru sezonu laikā uzbrucējs aizvadījis 305 spēles un guvis 247 punktus (138+109).

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com