Kravas vilcienos konstatē 230 000 kontrabandas cigarešu 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa 230 120 cigarešu (11 506 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas rūdas kravās. 

2022. gada 2. jūlijā Indras muitas kontroles punktā, veicot kravas vilciena sastāva kontroli, muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas divos vagonos konstatēja nedeklarētas preces – cigaretes.  Tās bija paslēptas rūdas kravā, kā arī ievietotas vagonā bez kravas.

Kopā kontroles rezultātā izņemtas 169 720 cigaretes “NZ” (8486 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Kontrabandas cigaretes vagonā ar rūdas kravu tika konstatētas arī šodien, 2022. gada      4. jūlijā. Neilgi pēc pusnakts Indras muitas kontroles punktā tika veikta no Baltkrievijas puses iebraukuša kravas vilciena kontrole. Tās rezultātā Valsts robežsardzes un muitas amatpersonas izņēma 60 400 cigaretes “NZ” (3020 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

VID tīmekļvietnes sadaļā “Muita/Noderīgi/Kontrabandas cigaretes. Statistika” ir iespēja tiešsaistē izsekot, kāds ir atklātās kontrabandas apjoms šajā jomā.

Zaļā Josta - Reklāma