Konkursā izvēlēsies Latvijas ekspozīcijas veidotāju Venēcijas arhitektūras biennālei

0

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi konkursu, lai izvēlētos Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju Venēcijas starptautiskajai arhitektūras biennālei, kas norisināsies no 2020.gada 23.maija līdz 29.novembrim, aģentūrai LETA pastāstīja KM sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē un to rīko reizi divos gados, uzsvēra Kabanova. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002.gada, un nākamajā gadā tajā piedalīsies devīto reizi.

Starp konkursa dalībniekiem žūrija izvēlēsies labāko Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju kontekstā ar aktuālajiem procesiem Latvijas un pasaules laikmetīgajā arhitektūrā.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir arhitektu biroja “Didrihsons arhitekti” vadītājs, Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs un Latvijas Arhitektu savienības (LAS) padomes loceklis Gatis Didrihsons. Savukārt kā žūrijas komisijas locekļi darbosies arhitekte, arhitektu biroja “Ēter” līdzdibinātāja, Baltijas paviljona līdzkuratore Dagnija Smilga, arhitektūras platformas “a4d.lv” galvenais redaktors Artis Zvirgzdiņš, arhitektu biroja “Sarma un Norde” arhitekte, LAS padomes locekle Gunta Grikmane un dizaina biroja “H2E” vadošā dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere.

Šī gada biennāles galvenais kurators arhitekts, mācībspēks un vairāku grāmatu autors Hašims Sarkis nupat plašākai publikai ir paziņojis biennāles tēmu “How will we live together?” (“Kā mēs kopā dzīvosim?”), sacīja Kabanova. Savā vēstījumā Sarkis aicina arhitektus domāt par nākotnes telpisko vidi un modeļiem, kā mēs dzīvosim, kontekstā ar politiskām un ģeogrāfiskām atšķirībām, gan ekonomisko nevienlīdzību, migrācijas procesiem pasaulē, virtuālo un fizisko vidi, kā arī dažādu vietējo kopienu vajadzībām.

Konkursa pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt ministrijā līdz 16.septembrim plkst.11.

Ar konkursa nolikumu par Latvijas ekspozīcijas īstenošanu Venēcijas arhitektūras biennālē var iepazīties KM tīmekļvietnē, kā arī ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā Rīgā, Kr.Valdemāra iela 11A.

Pērn Latviju biennālē ar ekspozīciju “Together and Apart” pārstāvēja starpdisciplināra kuratoru komanda – arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.