Kolkā seminārā spriedīs par putnu vērošanu kā iespēju attīstīt ilgtspējīgu tūrismu reģionā

0

 Šodien Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina Slīteres Nacionālajā parkā strādājošos tūrisma uzņēmējus un putnu vērošanas interesentus Lībiešu tautas saieta namā Kolkā uz semināru “Putni Kolkasragā – iespējas ilgtspējīgai tūrisma attīstībai”, aģentūru LETA informēja DAP projekta “Baltic wings” vadītāja Arta Krūmiņa.

Slīteres Nacionālajā parkā ietilpstošais Kolkasrags ir Eiropas putnu vērotāju vidū atzīta vieta putnu migrācijas vērojumiem. Zemesraga ģeogrāfiskais novietojums rada īpaši labus apstākļus putnu vērošanai gan pavasara migrācijas laikā, kad ragā veidojas “pudeles kakla” efekts, gan rudens migrācijas laikā, kad Kolkas piekraste ir laba vieta jūras putnu novērojumiem.

“Viens no Slīteres Nacionālā parka izveides mērķiem ir saglabāt vietu, kur putniem būt tādiem, kādi tie ir, būt netraucētā un tiem tipiskā vidē. Protams, mēs neesam atrauti no pārējās pasaules un vēlamies, lai Slītere kļūtu par ilgtspējīgu dabas tūrisma galamērķi. Tāpēc aicinām Ziemeļkurzemes piekrastes uzņēmējus uz dialogu kā kopīgiem spēkiem gan saglabāt, gan izmantot dabas vērtības reģiona ilgtspējīgai attīstībai,” stāsta Kurzemes Reģionālās administrācija direktore Dace Samīte.

Seminārs notiks plkst.11 un tajā aicina piedalīties tūrisma nozares uzņēmējus un interesentus, kuri savu darbību veic vai plāno Dundagas novadā saistībā ar Slīteres nacionālo parku.