Ko vērts zināt apmeklējot Birštonas skatu torni Lietuvā

0

Pagājušā gada vasarā apmeklētājiem tika atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis Lietuvā. Tornis tika uzbūvēts Nemunas deltas reģionālajā parkā un ir 55 m augsts. Līdz tam Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās, taču tagad atliek mērot 300 soļus, lai savām acīm baudītu skaisto ainavu.

Skatu torņa augstums ir 55 metrs, taču skatu torņa platforma sasniedz 45 metru augstumu. Līdz ar torņa ievērojamo augstumu, tajā ir izveidotas sešas atpūtas platformas, kur atvilkt elpu, jo ir grūti pārvarēt šādu augstumu bez atpūtas. Teritorija torņa priekšā ir labiekārtota un aprīkota ar atpūtas laukumu un statīvu, kurā ir iespēja iepazīties ar Nemunas loku reģionālā parka ainavu.

Birštonas kūrorta Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis visbiežāk uzdotos jautājumus un sniedzis uz tiem atbildi, lai atvieglotu tūristu izvēli apmeklēt šo skatu torni.


Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem:

1. Kāds ir Birštonas skatu torņa darbalaiks?
Birštonas skatu tornis ir atvērts katru dienu no plkst. 7.00 līdz plkst. 16.00. Taču vasarā skatu tornis apmeklētājiem būs atvērts līdz plkst. 21.00. 

2. Cik maksā torņa apmeklējums?
Birštonas skatu torni ir iespējams apmeklēt bez maksas. Tomēr mēs aicinām iegādāties brīvprātīgo apmeklētāju biļeti, tādējādi atbalstot aizsargājamo dabas teritoriju. Iegūtie līdzekļi tiks piešķirti infrastruktūras uzturēšanai un uzlabošanai. Brīvprātīgo apmeklētāju biļeti var iegādāties Nemunas deltas reģionālā parka apmeklētāju centrā vai nosūtot īsziņu uz tālruņa numuru 1860 ar tekstu NKRP.

3. Kā visērtāk nokļūt līdz Birštonas skatu tornim?
Torņa atrašanās vieta ietekmē arī infrastruktūras iespējas, kas reģionālajos parkos ir stingri ierobežotas, tādēļ šo torni ērtāk ir sasniegt ejot kājām vai pārvietojoties ar velosipēdu. Ja esat ieradušies Birštonā ar automašīnu, ieteicams to atstāt kūrorta rajonā (tuvākā autostāvvieta ir blakus Norfa iepirkšanās centram) – no turienes ar kājām līdz tornim ir mazāk nekā 20 minūtes. Tāpat automašīnu var atstāt autostāvvietā blakus restorānam Seklytėlė vai Royal SPA Residence. No turienes līdz tornim ir vien 10 minūtes.

4. Vai tornis ir brīvi pieejams personām ar īpašām vajadzībām?
Apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām ir iespējams piebraukt ar automašīnu līdz pat skatu torņa pakājei, kur ir izveidota neliela autostāvvieta. Viņiem, kā arī apmeklētājiem, kuri nevēlas kāpt pa kāpnēm, ir uzstādīti speciālie informācijas stendi ar QR kodiem, kurus var nolasīt ar sava mobilā tālruņa (viedtālruņa) palīdzību un tā ekrānā parādīsies skats, kas paveras no torņa skatu platformas. Tornī pacēlājs nav ierīkots.