Klientu parāds “Daugavpils siltumtīkliem” sasniedz teju trīs miljonus eiro

0

Klientu parāds par saņemto siltumenerģiju AS “Daugavpils siltumtīkli” septembra sākumā bijis 2 925 249 eiro, preses konferencē informēja uzņēmuma pagaidu vadītāja Oļesja Duškeviča.

Lielāko summas daļu – 2 738 361 eiro – veido tieši iedzīvotāju parāds. Vēl 186 888 eiro par saņemtajiem pakalpojumiem nav samaksājušas juridiskās personas.

Kopējā parāda apmērs, salīdzinot ar pērnā gada septembra sākumu, ir par 133 959 eiro mazāks. Savukārt kopš augusta tas ir mazinājies par 120 001 eiro.

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, “Daugavpils siltumtīklu” speciālisti ir veikuši siltumapgādes sistēmas plānotās pārbaudes un novērsuši konstatētos trūkumus. Hidrauliskajās pārbaudēs fiksēti kopumā 13 bojājumi, kas novērsti. 

Lai uzlabotu siltumapgādes efektivitāti un drošību, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, pilsētā vairākos posmos ir veikta siltumtrašu rekonstrukcija. Tāpat veikti arī citi remontdarbi.

Siltumenerģijas tarifs Daugavpilī septembrī bija 44,59 eiro par megavatstundu, bet, sākoties jaunajai apkures sezonai, tas būs 48,44 eiro.