Kino gribam skatīties mājās, bet izcilā kvalitātē

0

Latvieši retāk nekā Baltijas valstu kaimiņi dodas filmas skatīties uz kino, bet tāpat sagaida izcilu attēla kvalitāti savos TV ekrānos, atklāj Samsung aptauja par televizoru skatīšanās paradumiem. Visbiežāk televizoru ekrānus Latvijā jūs sastapsiet dzīvojamās istabās (77 %), dažkārt arī guļamistabā (37 %) un retāk – virtuvē (16 %).

Tikai vienam cilvēkam no 20 jeb 5 % aptaujāto visās Baltijas valstīs mājās nav televizora, kas norāda, ka televizors arvien ieņem stabilu modernā “ugunskura” vietu, ap kuru notiek ikdienas dzīve. Turklāt visbiežāk televizoru skatāmies tieši kopā ar ģimeni – Latvijā to norādījuši 65% aptaujāto, savukārt Lietuvā un Igaunijā nedaudz retāk (58 %).

Neskatoties uz to, ka šodien ir pieejamas dažādas ierīces, kur skatīt video saturu, piemēram, mobilie telefoni, planšetdatori, cilvēki joprojām pieturas pie klasiskām vērtībām, un lielākā daļa aptaujāto izvēlas filmas skatīties televizorā. Latvijā filmas labprātāk televizoros skatās 70 % aptaujāto, Igaunijā un Lietuvā 73 % – tas ir aptuveni uz pusi biežāk, nekā datorā un septiņas reizes vairāk, nekā dodoties uz kino.

Mājās televizoru var skatīties jebkurā brīdī, kad vēlas, tādēļ ir svarīgi, lai tā kvalitāti neietekmētu ārējie apstākļi, piemēram, saules gaisma. Samsung QLED TV kvantu punktu tehnoloģija ļauj nodrošināt nemainīgu attēla kvalitāti, kas nozīmē, ka visas filmas detaļas varēs precīzi saskatīt jebkurā diennakts laikā, skatoties filmas kaut vai dienas vidū, kad ārā ir gaišs vai ekrānā spīd saule.

Lielākā daļa aptaujāto norādījuši, ka vislabprātāk filmas skatās televizorā, tomēr vienlaikus uzsver, ka tieši filmām svarīgākā ir audiovizuālā kvalitāte. Ja salīdzina ar citām pārraidēm – mūziku, ziņām, sporta pārraidēm, tad 74 % norādījuši, ka filmām tā ir visbūtiskākā. Tas pierāda, ka īpaši svarīgi, izvēloties televizoru mājām, ņemt vērā attēla kvalitāti, ko tas spēj piedāvāt. Televizoru ekrāni ne vien spēkojas kvalitātē ar kino ekrāniem, bet pat tos krietni pārspēj, piemēram, Samsung QLED TV ekrāns ir pieejams pat 8K izšķirtspējā, turklāt filmai, ko uz tā skaties, nemaz nav jābūt 8K kvalitātē – TV pats attēla kvalitāti uzlabo līdz attiecīgam līmenim. Tas ir vairāk kā ierasts kinoteātros, līdz ar to, kadra krāsas un attēla kvalitāte, skatoties filmu mājās, savā televizorā, ir daudz precīzāka.

Arī bērniem vecāki biežāk televīziju ļauj skatīties tieši TV ekrānā, tā norādījuši 74 % aptaujāto respondentu Latvijā. Daudz retāk tiek izmantotas citas ierīces, piemēram, vien 14 % respondentu norādījuši, ka bērni TV saturu skatās viedtālrunī vai datorā. Pirmkārt, lielāks un kvalitatīvāks ekrāns mazāk noslogo acis, kā arī, kas īpaši svarīgi, ja video skatās bērns, ir vieglāk kontrolējams saturs – vecāks fonā var redzēt, ko bērns skatās turpat blakus uz dīvāna, nevis, ja ir viens pats iegrimis viedtālrunī.

*Aptauju 2019. gadā pēc Samsung pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu kompānija “Norstat”, aptaujājot 3000 cilvēkus visās trīs Baltijas valstīs.