Kike Setjēns: “Kas esmu, lai mācītu Mesi spēlēt futbolu?”

Kike Setjēns. Foto: AFP/Scanpix

Bijušais Spānijas futbola granda “Barcelona” treneris Kike Setjēns pastāstījis, cik sarežģīti ir trenēt vienu no visu laiku labākajiem pasaules futbolistiem Lionelu Mesi. Treneris, kurš šobrīd ir bez darba, atklāja, ka tādiem spēlētājiem kā Mesi ir grūti kaut ko mācīt, jo viņi ir piedzīvojuši visu savā karjerā.

“Pasaulē ir spēlētāji, kurus trenēt ir sarežģīti,” Sentjēns teica intervijā Spānijas laikrakstam “El Pais”. “Ir jāatceras, ka viņš ir labākais spēlētājs vēsturē, kas es esmu, lai viņam kaut ko mācītu, vai censtos viņu mainīt? Es neko nevaru darīt, ja klubā viņš ir tādā statusā kā šobrīd.”

“Tas nav vienkārši spēlētājs. Viņa situāciju varētu salīdzināt ar Maikla Džordana situāciju, ko varēju lieliski redzēt dokumentālajā filmā “The Last Dance”,” Sentjēns turpināja. “Mesi ir ļoti rezervēts, bet viņš liek tev redzēt lietas tā, kā viņš tās redz. Viņš runā maz, bet viņa skatiens visu izsaka. Zinu, ka viņš var panākt to, ka treneri atlaiž no darba.

Mesi ir visu laiku labākais. Protams, ka ir bijuši arī citi lieliski spēlētāji, ar lieliskiem sasniegumiem, bet ne visiem ir bijis tik stabils sniegums tik ilgu laika posmu. Vadot “Barcelona”, es nebiju es pats, nevarēju darīt to, ko gribētu. Protams, ka varēju pieņemt drastiskus lēmumus, bet tie neatrisinātu komandas problēmas tik īsā laika posmā, kāds man tika dots.”

Setjēns Katalonijas klubu vadīja no 2020. gada 19. janvāra līdz 14. augustam. Speciālista pēdējā spēle pie “Barcelona” stūres bija Čempionu līgas ceturtdaļfinālā pret Minhenes “Bayern”, kura tika zaudēta ar rezultātu 2:8.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma