Kavēsies Ģertrūdes ielas atjaunošanas beigu termiņš

Seguma atjaunošanas darbus Ģertrūdes ielā, posmā no Krišjāņa Barona līdz Brīvības ielai, nepabeigs līgumā noteiktajā laikā. Būvdarbu veicējs lūdzis pagarināt ielā noteiktos satiksmes ierobežojumus. Pagarinājums lūgts saistībā ar materiālu piegāžu traucējumiem.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka būvdarbu veicējs SIA “RERE VIDE” ir iesniedzis lūgumu pagarināt satiksmes ierobežojumus Ģertrūdes ielā līdz novembra beigām. Būvdarbu veicējs skaidro, ka būvdarbus noteiktajā termiņā nebūs iespējams pabeigt materiālu piegāžu traucējumu dēļ. Ģertrūdes ielas seguma atjaunošanas darbos tiek izmantots arī Ukrainā iegūts granīta bruģis. Saistībā ar karu Ukrainā, rūpnīcā, kura ražo konkrēto bruģi, bija atslēgtas ražošanas iekārtas. Šī iemesla dēļ piegāde aizkavējas par dažām nedēļām, tomēr pašlaik tā jau ir ceļā uz Latviju. 

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jāni Vaivods norāda: “Kopumā seguma atjaunošanas darbi lielākajā daļā Ģertrūdes ielas ir pabeigti. Darbi  aizkavējušies tajās zonās, kur kavējas materiālu piegāde – krustojumos ar Tērbatas un Akas ielām. Satiksmes ierobežojumi būs noteikti līdz novembra beigām. Tomēr satiksmi atjaunos ātrāk, ja visi darbi būs pabeigti. Tāpat, atbilstoši noslēgtajam līgumam, par katru kavēto dienu būvdarbu veicējam tiks aprēķināts līgumsods.”

Ģertrūdes ielā šogad arī plānots veikt labiekārtošanas darbus, kuru ietvaros izvietos desmit atpūtas solus ar atzveltni un astoņus vienvietīgos atpūtas solus, kā arī piecus atpūtas solus ap kokiem. Tāpat  minētajā ielas posmā uzstādīs 61 velosipēdu novietni un 25 velosipēdu novietnes ar augu konteineriem. Kopumā uzstādīs 20 atkritumu urnas. Tāpat tiks veikta ielas apzaļumošana, uzstādot dažāda izmēra augu konteinerus – 16 lielus, divus vidējus un 30 mazus, kā arī iestādīs sešas dažādu šķirņu liepas un vairākus košumkrūmus.

Informāciju sagatavoja: Lelde Rudzika, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Zaļā Josta - Reklāma