Kas ir mājdzīvnieka laimes pamatā – TOP 3 kinologa padomi

Mājdzīvnieki mūsu dzīvēs spēlē lielu lomu – tie ir mūsu uzticamākie draugi, ģimenes locekļi un mierinājums grūtos brīžos. Arī mīluļu ikdiena balstās uz Maslova piramīdas līmeņiem, jo, lai nodzīvotu pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi, svarīgi saņemt ne tikai saimnieku mīlestību, bet arī apmierināt fizioloģiskās un sociālās vajadzības. Kampaņas “Mīluļu dienas” ietvaros Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) prezidente, kinoloģe Vija Klučniece atklāj, kas ir būtiskākās lietas laimīgam mājdzīvniekam.

1.  Mīluļu Maslova piramīdas augšgalā – sabalansēta maltīte

Kā stāsta Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece, lai dzīvnieks būtu laimīgs, viņam jānodrošina tā pamatvajadzības. “Mājdzīvniekam jānodrošina vajadzība pēc barības, pēc noteiktiem dzīves apstākļiem un, protams, ja dzīvnieku pavairo, tam jānodrošina partneris”. Kinoloģe skaidro, ka suņi un kaķi ir atšķirīgi savā starpā, taču viens no galvenajiem rādītājiem, lai dzīvnieks būtu laimīgs, ir augstvērtīgas barības nodrošināšana. “Gan suns, gan kaķis ir plēsējs, un viņiem ir nepieciešams dzīvnieku proteīns, tāpēc barībā obligāti jābūt šādai sastāvdaļai. Jāpiebilst, ka suns ir visēdājs, tāpēc viņu var pieradināt būt par veģetārieti. Taču kaķi vienmēr paliks gaļēdāji un viņiem šis dzīvnieku proteīns ir nepieciešams daudz lielākā daudzumā.” 

Šīs pamatvajadzības apzinās un apņēmies nodrošināt arī mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija”, uzsākot ziedojumu akciju sadarbībā ar “Latvijas Sarkanais Krusts” un pārtikas un dzīvnieku maltītes vairumtirgotāju “Mars Latvia”. Rūpējoties par to, lai maznodrošināto mīluļi saņemtu tiem svarīgās ikdienas maltītes, ziedojumu akcijā aicināts iesaistīties ikviens, iegādājotiessuņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā kampaņas “Mīluļu dienas” ietvaros.

2. Lai mājdzīvnieks būtu laimīgs, svarīgs faktors ir arī vide.“Suns parasti vēlas pavadīt laiku ar saimnieku un viņam ir nepieciešamas regulāras pastaigas svaigā gaisā. Savukārt kaķiem ir cits režīms un parasti tiem 18 stundas dienā jāguļ un jāatpūšas, tāpēc vadāt kaķi pavadiņā nebūtu prātīgi,” tā V. Klučniece. 

3. Visbeidzot, īpašniekam jābūt atbildīgam par to, lai dzīvniekam tiktu nodrošināta veterinārā aprūpe.Kā stāsta kinoloģe, tā, pirmkārt, ir vakcinācija pret infekcijas slimībām, bet, dzīvniekam kļūstot vecam, tam jānodrošina arī nepieciešamā ārstēšana. “Protams, ir ļoti būtiski nodrošināt šīs pamatvajadzības, bez kurām dzīvnieks nevar eksistēt, taču jāatceras, ka jebkuram dzīvniekam ir vajadzīga viņa saimnieku mīlestība.”

“Sabiedrības labklājība mums, kā atbildīgam uzņēmumam, ir ļoti svarīga, tādēļ jau otro reizi organizējas ziedojumu akciju sadarbībā ar ”Latvijas Sarkano Krustu” un SIA “Mars Latvia”, lai palīdzētu trūcīgajiem iedzīvotājiem atvieglot rūpes par viņu mājdzīvniekiem. Esam pateicīgi visiem “Maxima” klientiem, kuri kampaņas “Mīluļu dienas” laikā sniedz praktisku palīdzību maznodrošināto mājdzīvnieku uzturēšanā,” stāsta Gundega Laugale, “Maxima Latvija” Mārketinga vadītāja.

Kampaņas norises laikā no 24. septembra līdz 7. oktobrim par katru nopirkto zīmola “Whiskas”, “Sheba”, “Perfect Fit”, “Pedigree” un “Cesar” suņu un kaķu barības kilogramu 100 grami barības tiek ziedoti maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju mājas mīluļiem.

Zaļā Josta - Reklāma