Karjeru beiguši divi bobsleja stūmēji – olimpiskais čempions Strenga un Lūsis

Oskars Melbārdis un Jānis Strenga. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Olimpiskās vienības preses konferencē atklājis, ka karjeru nolēmuši beigt bobsleja stūmēji Jānis Strenga un Helvijs Lūsis.

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis jau pirms mēneša sarunā ar Sportacentrs.com pauda, ka Strenga, kuram bija problēmas ar veselību, varētu pieņemt šādu lēmumu. “Strenga vispār nav trenējies kopā ar komandu, un sezonas pirmajā pusē ar viņu vairāk rēķinos, nekā nerēķinos. Nebūtu pārsteigts, ja Strenga lemtu beigt karjeru,” tolaik sacīja treneris.

34 gadus vecais Strenga bobslejā bija kopš 2008. gada, un viņa lielākais panākums bija zelta medaļa Soču olimpiskajās spēlēs, ko pilots Oskars Melbārdis un stūmēji Strenga, Daumants Dreiškens un Arvis Vilkaste ieguva pēc vērienīgā Krievijas dopinga skandāla, kurā diskvalificēti tika arī krievu bobslejisti. Kopā ar Melbārdi Strenga 2018. gadā ieguva arī Phjončhanas olimpisko bronzu divniekos, taču pārējie lielākie sasniegumi viņam bijuši tieši četriniekos. Pasaules čempionātos Strengas kontā ir pa vienai medaļai no visiem kalumiem (2019. gada pasaules čempionāta sudrabs tika iegūts kopā ar pilotu Oskaru Ķibermani), bet Eiropas čempionātos viņam ir zelts, sudrabs un divas bronzas.

Savukārt 33 gadus vecais Lūsis ticis pie divām bronzām Pasaules kausa posmos četriniekiem. 2011. gadā Vinterbergas posmā viņš kopā ar Vilkasti un Strengu iestūma Melbārža bobu, bet 2019. gadā Sanktmoricas posmā, aizvietojot Vilkasti, kopā ar Strengu un Matīsu Mikni stūma Ķibermaņa bobu. Strenga bija iekļauts LOV A sastāvā, bet Lūsis – B sastāvā.

Jauno Pasaules kausa sezonu bobslejā paredzēts sākt ar diviem divnieku dubultposmiem Siguldā – 21. un 22., kā arī 28. un 29. novembrī.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma