Kā mājās pagatavot Halovīna svētku našķus un pikantas vakariņas?

Halovīna svētkos bērniem būtiskākie ir dažādi našķi un iejušanās spocīgos tēlos, bet pieaugušos šie svētki iedvesmo pagatavot ēdienus, kas atbilst gan šo svētku, gan rudens tematikai un galvenais – top ātri! Tuklāt našķu gatavošana var būt aizraujoša visiem kopā un vieglākus uzdevumus var uzticēt arī mazākajiem bērniem.

“Ja ģimenē ir bērni, tad gatavošanās Halovīna svētkiem ir vēl īpašāka, bet arī pārējiem ir iespēja šajā dienā iesaistīties un gatavoties vakaram, kurā jebkurā brīdī pie durvīm var pieklauvēt spociņi,  vēloties saņemt saldumus. Var ātri pagatavot tematiskas vakariņas, tās noformējot mazliet baisā Halovīna stilā. Uz galda iederēsies ne tikai saldumi, bet arī svaigi dārzeņi un mērcītes, Tex Mex ēdieni, picas ķirbja formā ar paprikas acīm un muti vai kāds ēdiens no ķirbjiem u.c.,” pārliecināta Paulig mārketinga aktivitāšu vadītāja mazumtirdzniecībā Latvijā Inga Auziņa. 

Goda vietā ķirbis 

Halovīna svētkos svarīgs ir izgrebts ķirbis, to var arī cept cepeškrāsnī – šķēlēs ar pārkaisītām ķimenēm vai citām garšvielām. Ķirbja mīkstums noderēs kēksa, mafinu cepšanai. Vakariņās iederēsies arī pikanta fahitas vistas zupa(sarkana) ar papriku un ķirbja mīkstuma gabaliņiem, pārmaiņas pēc šeit var izmantot arī muskatķirbi. Vegāniem patiks ķirbju krēmzupa ar lieso kokosriekstu pienu. Ja Halovīna svētkos kā dekors izmantots sviesta ķirbis, to pēc spociņu došanās prom var iemarinēt. 

Veselīgas uzkodas – dārzeņi

Neiztikt arī bez uzkodām – var sagatavot svaigus dārzeņus. Piemēram, dažādu krāsu paprikām nogriež augšējo daļu, izveido acu un mutes caurumus un šos ēdamos traukus pilda ar šķēlītēs sagrieztiem burkāniem, seleriju u.c., kas paprikas sejiņu vēl papildina ar it kā izpūrušu frizūru. 

Piparkūkas, cepumi skeletu un spoku formā

No tortiljām var izgriezt spociņus un viegli apcept cepeškrāsnī 225 grādu temperatūrā (apmēram 5 min.). No biešu tortiljām un maskarpones izdosies sarkanas kūciņas. Cepumus vai piparkūkas var dekorēt ar skeletu zīmējumu, sagatavojot jau brīvdienās pirms Halovīna svētkiem. Dekorēšanai noderēs baltā glazūra – atliek uz piparkūkām, cepumiem uzzīmēt skeleta kaulus, acu vietā piestiprināt šokolādes bumbiņas, kā arī šokolādes skaidiņas zobu un pirkstu vietā. Garšos gan pašiem, gan pārsteigs ciemos atnākušos spociņus

Nāk, kurš ielūgts!

Halovīna svētki būs jautrāki kopā ar draugiem, un, ja viņi ir gaidīti,  atliek nosūtīt īpaša dizaina elektronisko ielūgumu, ko katrs var izveidot mājaslapā: 

https://www.santamariaworld.com/lv/garsa/halovins/izveido-pats-savus-ielugumus/

Šeit pieejamas arī 23 Halovīna tematikai atbilstošas dziesmas. 

Zaļā Josta - Reklāma