Jūras konteinerā VID muitas amatpersonas atklāj vairāk nekā 10 miljonus cigarešu

Šī gada 24. septembrī, veicot jūras konteineru kontroli Rīgas brīvostas teritorijā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa vairāk nekā 10 miljonu cigarešu kontrabandu. Nelegālo cigarešu kravu atklāja muitas kinologi ar tabakas meklēšanas darba suņiem.   

Muitas kontroles laikā divi tabakas meklēšanas darba suņi pievērsa pastiprinātu uzmanību kādam jūras konteineram. Par to muitas kinologi  informēja Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas, un aizdomīgajam konteineram tika veikta skenēšana. 

Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem konteinerā bija jābūt mēbelēm. Taču skenēto attēlu analīze apstiprināja aizdomas par to, ka mēbeles ir izmantotas tikai kā piesegprece citai – nelegālai kravai. 

Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā tika veikta konteinera padziļinātā muitas fiziskā kontrole. Izkraujot konteineru, muitas amatpersonas konstatēja, ka kastes ar mēbelēm ir sakrautas tikai pie durvīm. Pārējā konteinera daļa bija piepildīta ar cigarešu kastēm. 

Kopā konstatētas 1064 kastes ar Baltkrievijā ražotām cigaretēm “Korona” bez akcīzes markām. Kontrole vēl turpinās, precīzs cigarešu daudzums būs zināms pēc tās pabeigšanas. 

Lietas materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei.

Zaļā Josta - Reklāma