JRT pirmizrādi piedzīvos izpārdotā Ingas Tropas izrāde “Zalkša līgava”

0

Šodien plkst.19 Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Ingas Tropas izrāde “Zalkša līgava”, kas veidota pēc Aspazijas 1928.gadā sarakstītās un tikai vienreiz uz profesionālās teātra skatuves iestudētās lugas “Zalša līgava”, aģentūra LETA uzzināja teātrī.

Izrādes režisore Inga Tropa norādījusi, ka izrāde būs kā sievietes pašanalīzes process – par apzinātu savas seksualitātes un garīguma iepazīšanu un izpratni. “Par sievišķās pasaules spēka sekošanu Dvēseles aicinājumam, par ielūkošanos savas zemapziņas dzīlēs, atvairot bailes un šaubas, un iegūstot individuālo brīvību,” pauda Tropa.

“Radīt Aspazijai nozīmēja nemitīgi transformēties, mirt un atdzimt no jauna jaunā satvarā,” uzsvēra JRT. Izrādes radošā grupa, sekojot Aspazijas drosmīgajām transformācijām, šo darbu veidos kā jaunas formas meklējumus – apvienojot teātra un kino estētiku.

Izrādes komandā darbojas scenogrāfs Miķelis Fišers, kostīmu māksliniece Evelīna Deičmane, komponiste Anna Ķirse, operatores Elīna Matvejeva un Inese Tīkmane, montāžas režisore Una Cekule. Lomās – Marija Linarte, Vilis Daudziņš, Regīna Razuma, Jana Čivžele, Lauma Balode, Ivars Krasts, Edgars Samītis un Maija Arvena.

Janvārī un februārī JRT repertuārā ir ieplānotas sešas izrādes “Zalkša līgava”, kas jau izpārdotas.