Jonass: “Fiziski jūtos labi, ar “GasGas” motociklu esmu apmierināts”

Pauls Jonass. Foto: Ed Bulk

Motosportists Pauls Jonass šosezon motokrosā pārstāvēs “GasGas” rūpnīcas komandu un šobrīd jau veic treniņus uz motocikla, tādā veidā atlabstot no pērn gūtās smagās traumas. Vēl pirms pasaules čempionāta braucējs plāno piedalīties vairākās mazāka mēroga sacensībās, lai uzlabotu formu un pierastu pie jaunā motocikla.

2020. gadā Jonass uzsāka savu otro sezonu “Husqvarna” rūpnīcas komandā, bet tad guva traumu un visu atlikušo sezonas daļu izlaida. Atlabšana no savainojumiem bijusi ilga, taču veiksmīga un šobrīd sportists jau gatavojas sacensībām. Jonass stāsta, ka jaunajā komandā daudz kas ir citādi, atšķiras arī motocikls, ar ko šogad būs jāstartē.

“Visas komandas, kurās startēju, bijušas pilnīgi atšķirīgas,” intervijā “mxlarge.com” atklāj Jonass. “Ļoti atšķirīgas bija KTM un “Husqvarna” komandas, tagad arī “GasGas” man nozīmē lielas pārmaiņas, bet labā ziņa ir tā, ka motocikli tik ļoti neatšķiras. Varu uzkāpt uz cita motocikla un nav nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai aprastu ar to. Es nevarētu teikt, ka šis motocikls ir pavisam līdzīgs – dažas lietas ir līdzīgas, citas atšķirīgas, bet pat tad, ja plastmasas ir savādākas, to var just braucot. Kopumā sajūtas uz šī motocikla ir savādākas nekā uz “haskija”, un tas man patīk. Tomēr treniņi atšķiras no sacīkstēm, tāpēc tikai pēc pirmajiem startiem varēšu pateikt, vai man tas patiešām patīk. Pagaidām ar “GasGas” esmu apmierināts, un mēs piedzīvojam labu progresu.”

Sportists atzīst, ka šobrīd jūtas vesels un var pilnvērtīgi trenēties, taču būs nepieciešams laiks, lai atgūto iepriekšējo formu.

“Fiziski jūtos tiešām labi, tagad tikai vajag braukt ar motociklu un aprast ar visu,” stāsta 2017. gada pasaules čempions MX2 klasē. “Paies laiks, līdz atkal būšu simtprocentīgā formā. Pašlaik man vēl nav jābūt gatavam, jo priekšā vēl trīs mēneši, tāpēc nekāda stresa nav, strādāju soli pa solim un cenšos neko nesasteigt. Kad esi pavadījis kādu laiku savainots un tad atgriezies, treniņus var vēl vairāk izbaudīt. Iepriekšējā gadā aizvadīju tikai divus posmus, tāpēc būs grūti atgriezties sacīkšu režīmā, bet tā ir daļa no motosporta.”

Jonass arī iecerējis aizvadīt vairākas treniņsacīkstes, lai labāk sagatavotos MXGP sezonai, kas startēs ar posmu 3. aprīlī Omānā.

“Pirmajām sacensībām būtu jāsākas februāra vidū, bet mēs vēl neesam izstrādājuši galējo plānu, kurās sacīkstēs piedalīšos, jo, ņemot vērā situāciju, nevar īsti zināt, kad tieši viss sāksies,” skaidro sportists. “Bet pirms pasaules čempionāta es aizvadīšu dažas sacīkstes. Arī jaunās MXGP sezonas kalendārs man patīk. Kad skatos uz to, ceru, ka tas tāds arī paliks. Nevienam nebija viegli pagājušajā gadā aizvadīt trīs sacīkstes pēc kārtas, arī līdzjutējiem, kuri tās vēroja televīzijā savās mājās. Būšu priecīgs, ja varēsim braukt dažādās trasēs, nevis vienā trasē visas nedēļas garumā.”

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma