Jelgavas tornī atklās Ilzes Dūdiņas stikla mākslas izstādi

0

Šodien plkst.14 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tiks atklāta Ilzes Dūdiņas stikla mākslas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu”, aģentūru LETA informēja Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā (JRTC).

Torņa izstāžu zālē skatāmajos darbos stikls savienosies ar dabas elementiem. Tajos būs redzamas refleksijas un novērojumi, kas tiecas izprast “dabas dabu”, izrādi aprakstīja veidotāji. 

“Caur telpiskām struktūrām tiks risināts dialogs un uzdots jautājums par spēju sazināties. Vai ar mākslas starpniecību varam sazināties vēl ciešāk kā ar vārdiem? Vai saziņa ir tikai vertikāla, horizontāla vai, tomēr, iespējams arī savādāk?” pauda JRTC.

Māksliniece darbojas vairāk nekā 20 gadus. Paralēli radošajai darbībai notiek pētniecības un akadēmiskais darbs ar studentiem, topošajiem māksliniekiem Latvijas Mākslas akadēmijā. 

Ar grupu un personālizstādēm Latvijā un ārvalstīs Dūdiņa piedalās kopš 1992.gada. Darbi atrodas muzejos, privātkolekcijās un skatāmi publiskajā telpā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā Beļģijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā, Japānā un ASV.