Jelgavā traucēta iedzīvotāju un skolēnu karšu izmantošana autobusos un skolās

0

 Šonedēļ Jelgavā traucēta iedzīvotāju un skolēnu karšu izmantošana pilsētas sabiedriskajā transportā un izglītības iestādēs, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašlaik daļai Jelgavas iedzīvotāju karšu un skolēnu apliecību īpašnieku nav iespējams norēķināties par pakalpojumiem vai norēķinu veikšana ir apgrūtināta. Pašvaldībā skaidroja, ka karte nedarbojas vai, veicot bezkontakta norēķinu, apmaksa par pakalpojumu nenostrādā, bet, ievietojot terminālī, apmaksa tiek veikta. Tehniskās problēmas esot radušās pakalpojuma nodrošinātājam.

Pašlaik pilsētā ir rasti pagaidu risinājumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt pakalpojumus.

Pašvaldībā skaidroja, ka 1.-4.klašu skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas, tāpēc skolēni pusdienās dodas ierastajā kārtībā.

Ierastajā kārtībā 5. līdz 6.klašu skolēni pilsētas izglītības iestādēs ēdināšanas pakalpojumu saņem ar 20% atlaidi, ja skolēna vecāks Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē iesniedzis iesniegumu par pabalsta saņemšanu. Šie skolēni pašlaik aicināti par ēdināšanu norēķināties skaidrā naudā, pretī saņemot kases čeku. Savukārt mēneša beigās vecāki aicināti vērsties Sociālo lietu pārvaldē ar iesniegumu un klāt pievienotiem kases čekiem, lai saņemtu atlaides atmaksu.

Skolēni, kuriem skolēna kartē izveidojies uzkrājums un par ēdināšanu nav iespēju norēķināties ar alternatīviem apmaksas veidiem, saņem ēdināšanas pakalpojumu 1, 42 eiro apmērā, ēdnīcas darbiniekam fiksējot pakalpojuma saņemšanu. Arī 5.-12.klašu skolēni, kuriem pašvaldība piešķīrusi brīvpusdienas, izglītības iestādes ēdnīcā ēd, darbiniekam fiksējot pakalpojuma saņemšanu. 

Savukārt pilsētas sabiedriskais transports skolēniem, kuriem neizdodas norēķināties ar skolēna karti, uz laiku, līdz tiks rasts tehniskais risinājums, būs bez maksas.

Arī pensionāri ar personalizētām iedzīvotāju kartēm, kuri izmanto pašvaldības atvieglojumus un kuriem neizdodas norēķināties ar iedzīvotāja karti, autobusā šajā laikā varēs braukt bez maksas.

Pašvaldībā uzsver, ka izmaiņas attiecas tikai uz tiem skolēniem un pensionāriem, kuriem neizdodas norēķināties ar Jelgavas iedzīvotāju un skolēnu kartēm. Tie iedzīvotāji, kam kartes darbojas, norēķini jāveic ierastajā kārtībā. 

Autobusu vadītāji un apkalpojošais personāls skolu ēdnīcās ir informēti par karšu tehniskajām problēmām un risinājumu. Pārējie norēķinu veidi – abonementu biļetes-e-kartes, norēķinu kartes “VISA” un “MasterCard” un skaidras naudas norēķini darbojas ierastajā kārtībā.

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga aģentūrai LETA pašlaik nevarēja precizēt, vai kartes iedzīvotājiem būs jāmaina. Pašlaik šie jautājumi tiekot risināti.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka, sākoties mācību gadam, Jelgavas skolās tehnisku problēmu dēļ nebija iespējams norēķinos par ēdināšanas pakalpojumu izmantot skolēna elektronisko apliecību.

Toreiz pašvaldības pārstāve Līga Klismeta aģentūrai LETA skaidroja, ka programmatūru bezskaidras naudas norēķinu nodrošināšanai uztur SIA “Mobilly”. Sods par tehniskajām problēmām komersantam netiks piemērots, jo notikuši programmatūras aktualizēšanas darbi.