Jaunuzņēmumu ekosistēmu pārstāvošās organizācijas aicinātas pievienoties memorandam vienotas attīstības sadarbībai Rīgā

Lai vienoti sadarbotos attīstības veicināšanai galvaspilsētā, Rīgas pašvaldība aicina jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvošās organizācijas pievienoties sadarbības memorandam.

Organizācijas aicinātas pieteikties līdz 22. februārim, sūtot ziņu par savu organizāciju un interesi sadarboties uz epastu: pad@riga.lv.

“Tehnoloģiju jaunuzņēmumi jau koncentrējas Rīgā, taču uzskatu, ka šīs jomas potenciālu pilsēta nav pilnīgi izmantojusi!  Tādēļ veidojam sistēmu, lai uzklausītu jaunuzņēmumu pārstāvošo uzņēmumu vajadzības, un kopīgi meklētu risinājumus gan pilsētas ietvarā, gan atbalstot komunikācijā ar valsts sektoru,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Jaunuzņēmumiem ir būtiska nozīme Latvijas ekonomiskās izaugsmes, pievienotās vērtības un inovācijas sekmēšanā, un Rīgā koncentrējas zināšanu resursi, uzņēmēju spējas un kapitāls, kā arī galvaspilsētā ir lielākais potenciāls jaunuzņēmumu izveidei, attīstībai un mērogošanai, un starptautiskās atpazīstamības veicināšanai.

Lai sekmētu Rīgas ekonomikas izaugsmi, jaunuzņēmumu attīstību un starptautisku izaugsmi, Rīgā nepieciešams stiprināt jaunuzņēmumu atbalsta ekosistēmu, kurā savstarpēji  sadarbojas organizācijas, kas pārstāv esošos, topošos tehnoloģiju jaunuzņēmumus, un ir iesaistīti jaunuzņēmumu ekosistēmas aktivitāšu organizēšanā un nodrošināšanā, kā arī jaunuzņēmumu vajadzību komunikācijā ar valsts organizācijām.

Tāpēc iecerēts parakstīt sadarbības memorandu, kurā Rīgas pašvaldība apņemtos pastāvīgi veidot, attīstīt un uzturēt sadarbību ar jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvjiem un pēc iespējas atbalstīt šo ekosistēmu attīstību.

Sadarbības memorandam aicinātas pievienoties organizācijas, kas aktīvi veido Rīgas tehnoloģiju jaunuzņēmumu ekosistēmu, tostarp organizē dažādas aktivitātes, piedāvā ierosinājumus un savu darbību veicina Rīgas atpazīstamību starptautiskā mērogā.