Jauns EDS risinājums samazina laiku, kas tiek patērēts Latvijas rezidenta apliecības saņemšanai

Jauns EDS risinājums samazina laiku, kas tiek patērēts Latvijas rezidenta apliecības saņemšanai

Lai mazinātu administratīvo slogu nodokļu maksātājiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) izveidojis jaunu risinājumu, kas ievērojami vienkāršo rezidenta apliecības saņemšanas procesu un saīsina laiku, kas līdz šim bija jāpatērē apliecības iegūšanai.

Risinājums nodrošina, ka Latvijas rezidenta apliecības varēs sagatavot paši nodokļu maksātāji un trešā puse[1] – pārbaudīt to autentiskumu.

Līdz šim iesniegumu par rezidenta apliecības apstiprināšanu un sagatavotās rezidenta apliecības, nodokļu maksātāji iesniedza klātienē vai nosūtīja pa pastu. Apliecību autentiskumu VID apstiprināja ar parakstu un zīmogu.

Tagad Latvijas rezidenta apliecību var iegūt attālināti, veicot vien trīs “klikšķus” EDS.

Nodrošinot datu konfidencialitāti, sagatavotajai rezidenta apliecībai automātiski tiek pievienots unikāls QR kods un izziņas kods ar kuru palīdzību rezidenta apliecības autentiskumu var pārbaudīt EDS. Zinot rezidenta apliecībai automātiski piešķirto izziņas kodu un nodokļa maksātāja reģistrācijas numuru, var pārliecināties, ka apliecība nav viltota.

Rezidenta apliecība nepieciešama, lai nodokļu maksātājs – fiziska vai juridiska persona, varētu piemērot nodokļu konvencijā noteiktos nodokļu atvieglojumus, vienkāršoti sakot, lai veicot starpvalstu darījumus, būtu pamatojums nemaksāt nodokļus dubultā.  Rezidenta apliecības darbības periods ir pašreizējais gads un iepriekšējie gadi, piemēram, 2020.gadā nevar saņemt Rezidenta apliecību par 2021.gadu.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Zaļā Josta - Reklāma