Jaunā koronavīrusa dēļ Ķīna ierobežo satiksmi vēl vienā pilsētā

0

Cenšoties ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, Ķīnā vēl vienā pilsētā tiks apturēta vilcienu kustība un slēgtas sabiedriskās vietas, ceturtdien paziņojušas varasiestādes.

Ārkārtējie pasākumi no pusnakts tiks īstenoti Huanganā, kurā dzīvo aptuveni 7,5 miljoni cilvēku un kas atrodas 70 kilometrus no Hubejas provinces galvaspilsētas Uhaņas, kas atrodas jaunā koronavīrusa krīzes centrā.

Huanganā tiks slēgta dzelzceļa stacija, tiks pārbaudīti visi transportlīdzekļi, kā arī slēgti kinoteātri un bāri, ziņo pilsētas varasiestādes.

Uhaņā aviosatiksme un vilcienu kustība apturēta jau no šodienas.

Uhaņas īpašais komandcentrs cīņai pret šo vīrusu paziņojis, ka iedzīvotāji nevarēs atstāt pilsētu bez īpaša iemesla.

Dzelzceļa stacija tiks slēgta arī netālu esošajā Edžou, kur dzīvo aptuveni miljons cilvēku, paziņojušas varasiestādes.

Trešdien mediji ziņoja, ka Ķīnā pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu miruši jau 17 cilvēki, bet ar to inficējušies vairāki simti. Visi mirušie reģistrēti Hubejas provincē.

Vīruss sāka izplatīties no Uhaņas. Amatpersonas uzskata, ka vīrusa izcelsmes vieta ir tirgus, kur notika nelikumīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība.

Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā un Dienvidkorejā. Otrdien tika apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV.