Jauna dienas nometne bērniem – “Draudzīgs planētai ar IKEA”

0

Šogad Rīgā pēc IKEA iniciatīvas tiks rīkota bērnu dienas nometne ar mērķi veicināt izpratni par ilgtspēju un dot bērniem iespēju radoši darboties un apgūt jaunas zināšanas vasaras brīvlaikā. Piecu dienu nometnē bērni uzzinās, kā ieviest ilgtspējīgus paradumus savā ikdienā, un iesaistīsies aizraujošās diskusijās par vides jautājumiem. Pirmā nometne sāksies jau jūnija beigās, bet pārējās norisināsies jūlijā. Nometnē bērni tiks dalīti divās grupās pēc vecuma: 7–11 gadi un 12–15 gadi. Līdzīga nometne norisināsies arī kaimiņos – Lietuvā.

“Ilgtspēja ir viens no IKEA uzņēmējdarbības pamatprincipiem. Visām precēm, kas nonāk mūsu veikalos un pircēju mājās, ir jāatbilst noteiktiem ilgtspējas kritērijiem. Lai vairotu izpratni par ilgtspēju, mēs vēlamies inovatīvi un radoši komunicēt plašāku cilvēku loku, un šoreiz darīsim to bērnu nometnē. Tur saistošā, viegli saprotamā veidā tiks sniegtas zināšanas par ilgtspēju un veicināti ilgtspējīgi ikdienas paradumi, stāstot par tiem ar piemēriem no personīgās pieredzes, piedāvājot radošus uzdevumus un darbojoties komandā,” stāsta IKEA Latvija vadītāja Inga Filipova.

I. Filipova uzsver, ka nometnes maksa atbildīs IKEA principam piedāvāt pieejamu cenu – maksa par viena bērna dalību piecu dienu nometnē (ar ēdināšanu) būs 118 €.

Aizraujošs vasaras piedzīvojums – no pilsētas dārza līdz zviedru tējas pauzei fika
Nometni IKEA rīko sadarbībā ar privāto pamatskolu DOMDARIS. Skolas pārstāve Līva Puļķe informē, ka nometnē galvenais būs rosināt bērnus darboties praktiski un saprast savu ieguldījumu mūsu planētas nākotnē.

“Šobrīd bērni jau piedzimst pasaulē, kur par ilgtspēju tiek domāts gan globālā, gan individuālā līmenī, taču mēs piedāvājam paplašināt redzesloku, parādot, kā mūsu rīcība ietekmē planētu no praktiskā viedokļa. Nometnes mērķis ir sniegt bērniem dziļāku izpratni par ilgtspēju un par iespējām kaut ko ietekmēt arī pašam, ikdienā ievērojot ilgtspējas principus,” saka skolas pārstāve. Viņa uzsver, ka darbā ar bērniem nepieciešamas īpašas metodes ilgtspējas skaidrošanā, jo teorētiskas lekcijas bērniem nešķiet gana saistošas. Tāpēc nometnē ir paredzētas aizraujošas, radošas aktivitātes, kurās varēs gūt praktisku pieredzi.

“Mēs stādīsim garšaugus, personalizēsim vairākkārt lietojamas ūdens pudeles, veidosim jaunas lietas no papīra un plastmasas atkritumiem un gatavosim veģetārus ēdienus. Aicināsim bērnus mainīties ar lietām, kas viņiem vairs nav vajadzīgas, un piešķirsim tām otro dzīvi,” L. Puļķe stāsta.

Ilgtspējas principi atspoguļosies arī bērnu ēdināšanā – maltītes tiks gatavotas uz vietas. Ēdienkartē būs ekoloģiski, vietējo zemnieku audzēti produkti un ilgtspējīgākas, no augiem pagatavotas ierastu maltīšu alternatīvas. Nometnes dalībnieki iepazīs arī zviedru tradīciju fika – atpūtas brīdi pie tējas tases ar kādu kārumu, kavējoties nesteidzīgās sarunās.
IKEA nometne norisināsies Rīgas centrā, privātās pamatskolas DOMDARIS telpās un āra teritorijā, kur ierīkots pilsētas dārzs. IKEA iekārtos telpas un āra teritoriju tā, lai bērni varētu eksperimentēt, kopīgi darboties un rotaļāties. Grupā vienlaicīgi būs līdz 20 dalībniekiem, un par bērnu labsajūtu un izglītošanu rūpēsies 10 cilvēku komanda. Nometnes organizatori gādās par norises atbilstību atbildīgo iestāžu nosacījumiem.

Vairāk informācijas par nometni un pieteikšanos: https://bit.ly/2TO6oxb