Jau rīt – tiešsaistē iepazīstinās ar kampaņas “Gudri pakot – gudri šķirot” pētījuma rezultātiem

Š.g. 20. janvārī plkst. 11.00 notiks tiešsaistes pasākums, kurā tiks prezentēti  AS “AJ Power Recycling”, biedrības “Zero Waste Latvija” un SIA “ZAAO” kampaņas “Gudri pakot – gudri šķirot” ietvaros veiktā pētījuma* rezultāti. Tiešraides laikā norisināsies arī atkritumu pārstrādes ciklā iesaistīto pušu diskusija par vieglā iepakojuma pārstrādes nepilnībām un potenciālajiem risinājumiem situācijas uzlabošanai. 

Aizvadītā gada nogalē SIA “ZAAO” reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” tika realizēts Latvijā līdz šim nebijis pētījums, kura ietvaros tika analizēti 112,5 kg atkritumu, kas nāca no vieglā iepakojuma konteineriem, taču rezultātā bija atzīti par nepiemērotiem nodošanai pārstrādei. Pētījuma ietvaros iegūta virkne būtisku secinājumu par reālo situāciju vieglā iepakojuma šķirošanas efektivitātē, iedzīvotāju paradumiem un galvenajiem izaicinājumiem atkritumu un tai skaitā vieglā iepakojuma šķirošanā.

Programmā:

1. daļa: Vieglā iepakojuma konteinerā ievietoto nepārstrādājamo atkritumu analīzes rezultātu prezentācija (Zero Waste Latvija)

2. daļa: Šķirošanas ciklā iesaistīto pušu diskusija

Tiešsaistes pasākuma piedalīsies:

  • AS “AJ Power Recycling” valdes locekle Solveiga Grīsle
  • Biedrības “Zero Waste Latvija” pārstāve, Rīgas domes deputāte Mairita Lūse
  • SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājsGints Kukainis
  • AS “Balticovo” biznesa attīstības  un komunikācijas vadītājs Toms Auškāps
  • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere
  • Rīgas iedzīvotājs, Ģirts Slaviņš

Pasākuma moderatore:zinātnes žurnāliste Sandra Kropa

Pasākuma ilgums: ~1h

Pasākuma tiešraide norisināsies 20. janvārī plkst. 11.00 sociālajā vietnē Facebook.  Saite uz tiešsaistes translāciju pieejama https://ej.uz/euzg.Tās laikā mediji un citi skatītāji ir aicināti uzdot sev interesējošos jautājumus. Vieglā iepakojuma konteinerā ievietoto nepārstrādājamo atkritumu analīzes ziņojums pēc pasākuma tiks publicēts mājaslapās www.ajpower.lv, www.zerowastelatvija.lvun www.zaao.lv, kā arī izplatīts medijiem. 

*Vieglā iepakojuma konteinerā ievietoto nepārstrādājamo atkritumu analīze, ziņojums 2020, autori:AS “AJ Power Recycling”, biedrība “Zero Waste Latvija” un SIA “ZAAO”.

Zaļā Josta - Reklāma