Japānas Vieglatlētikas federācijas pārstāvji kritizē maratona pārcelšanu uz valsts ziemeļiem

0

Jāpanas Vieglatlētikas federācijas pārstāvji otrdien kritizēja Tokijas Olimpiādes rīkotāju lēmumu pārcelt maratona distanci uz ziemeļu reģiona pilsētu Sapori, jo domājot par izmaiņām sacensību norisē, netika ņemtas vērā atlētu vajadzības.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Tokijas pilsētas gubernatore Juriko Koike atbalstīja maratona un soļošanas disciplīnu pārcelšanu uz Japānas ziemeļiem nākamā gada Olimpiādē, piektdien paziņoja olimpisko spēļu rīkotāji.

Iepriekš Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) un Olimpiādes rīkotāji saskārās ar kategorisku nostāju no Tokijas pilsētas valdības, kas neatbalstīja abu disciplīnu pārcelšanu uz Japānas ziemeļiem, tomēr piektdien gubernatore Koike visus pārsteidza. Koike paziņoja, ka viņa vairs nestāsies ceļā šo disciplīnu pārcelšanai citviet.

“SOK bija šokēt, redzot apstākļus Dohā notikušajā pasaules čempionātā vieglatlētikā. Apstākļi bija ļoti līdzīgi tam, kas nākamvasar ir sagaidāms Tokijā,” teica olimpisko spēļu koordinācijas komisijas vadītājs Džons Koutss. “SOK atlētu veselību vienmēr liek pirmajā vietā.”

Pēc šī paziņojuma savu kritiku par lēmumu neslēpa Kazunori Asaba, kurš Japānas Vieglatlētikas federācijā (JAAF) ir treniņu vadītājs.

“Tas ir tāpat kā pateikt alpīnistiem, kuri vairākus gadus trenējušies, lai uzkāpu Everestā, ka deviņus mēnešus pirms paredzētā sākuma, jums būs jākāpj citā kalnā,” teica Asaba. “Patiesībā šis lēmums neņem vērā atlētu vajadzības.”

“No treniņu perspektīvas – “sportists pirmajā vietā” – nozīmē netērēt viņu pūliņus.”

Septembrī Dohā notikušajā pasaules čempionātā vieglatlētikā lielā karstuma dēļ vairākus sportistus piemeklēja veselības problēmas, bet JAAF maratona direktors Tadasu Kavano norādīja, ka nepiekrīt visiem apgalvojumiem par laikapstākļiem, jo neviens no sportistiem neesot žēlojies, bet gan mēģinājis izdarīt visu, kas bija viņu spēkos.

“Atlēti sacensībās nepiedalās, lai tiktu pasargāti. Viņu uzdevums ir rādīt sniegumu, kas regulēts jau iepriekš izstrādātos noteikumos, mēģinot demonstrēt pārcilvēciskas spējas,” atklāja Kavano.

Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk nekā 11 000 planētas izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no 206 pasaules valstīm. Japānas galvaspilsēta Tokija vasaras olimpiskās spēles uzņems no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.