Izziņu par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus var saņemt Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā

Gasoline and diesel distributor at the gas station. Gas pump nozzles.

Rūpējoties par to, lai digitālajā vidē komunikācija ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) būtu ērta un e-pakalpojumi pēc iespējas vienkārši, ir ieviests jauns strukturēts dokuments “Izziņa par tiesībām iegādāties iezīmētos (marķētos) naftas produktus juridiskām un fiziskām personām”.

Izziņa par tiesībām iegādāties iezīmētos (marķētos) naftas produktus juridiskām un fiziskām personām dod tiesības iegādāties naftas produktusar samazinātu akcīzes nodokļa likmi vai atbrīvojumu no nodokļa izmantošanai siltuma ieguvei apkurē vai siltuma enerģijas ieguvei produkcijas ražošanas (pārstrādes) tehnoloģiskajā procesā, vai elektroenerģijas ražošanai, vai izmantošanai kombinētajās iekārtās, kas ražo elektroenerģiju un siltumenerģiju.

Līdz šim iesniegums izziņas saņemšanai bija jāaizpilda manuāli, un kā pielikums kopā ar citiem dokumentiem jāiesniedz EDS. Tagad izziņu var iegūt, aizpildot elektronisko veidlapu. Turklāt, lai vienkāršotu iesnieguma sagatavošanu un nepieciešamā naftas produktu apjoma aprēķināšanu, elektroniskajā dokumentā jau ir iestrādāta aprēķina formula, līdz ar to, ievadot datus, nepieciešamais naftas produktu daudzums tiek aprēķināts automātiski.

Papildu informācija ir atrodama VID interneta vietnes sadaļā Nodokļi / Akcīzes nodoklis / Informatīvie un metodiskie materiāli / “Speciālo atļauju (licenču), atļauju un izziņu izsniegšana, pārreģistrācija un anulēšana”, kur publicēta arī video instrukcija, kurā redzams, kā EDS aizpildīt veidlapu, lai saņemtu izziņu par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus. Skatīt: “Video instrukcija “Izziņa par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus juridiskām un fiziskām personām”” (https://www.vid.gov.lv/lv/informativie-un-metodiskie-materiali-13)

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Noderīgi zināt, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Zaļā Josta - Reklāma