Izziņoti ”Trīs Zvaigžņu balvas 2022” kandidāti deviņās nominācijās

Latvijas vīriešu basketbola izlase. Foto: FIBA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) informē, ka izziņoti ”Trīs Zvaigžņu balvas 2022” kandidāti deviņās nominācijas, par kuriem šobrīd iespējams balsot līdzjutējiem. Vairākās kategorijās iekļauti Latvijas vīriešu basketbola izlases pārstāvji, kā arī kamaniņu sportisti.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents un “Trīs Zvaigžņu balva 2022” žūrijas priekšsēdētāja vietnieks Žoržs Tikmers atzīmē: “”Trīs Zvaigžņu balva 2022″ nomināciju kandidātus 1.kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, ieskaitot atzītās olimpiskās un neolimpiskās federācijas, sporta organizācijas un sporta žurnālistus. Saskaitot 1.kārtā iegūtās balsis, žūrija apstiprināja deviņu nomināciju kandidātus, kas ir ieguvuši visvairāk balsu un tālāk tiek virzīti tautas balsojumam.”

“Trīs Zvaigžņu balva 2022” ir unikāls sportisko sasniegumu izvērtēšanas koncepts, jo šī sporta balva ir vienīgā Latvijā, kuras uzvarētāju noteikšanā tiek dota iespēja sporta līdzjutējiem. Tautas balsojuma gala rezultātu veido līdzjutēju balsojums (50 % no balsojuma), sporta organizāciju (LOK, LPK, LSFP, no katras trīs sportisti) nenominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojums. Ar “Trīs Zvaigžņu balva 2022” sportistu un sporta žurnālistu sarakstu, kuri piedalīsies balsojumā, varēs iepazīties ”Trīs Zvaigžņu balvas” mājaslapā.

Kopumā izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas ir jaunas nominācijas – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris/-e”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs” ir atgriezusies nomināciju sarakstā. To nosaka Artūra Vaidera fonds fonds un tā tiks pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas “Gada sporta skolotājs/-a” uzvarētāju nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija, bet nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirza Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču to nosaka un paziņo “Trīs zvaigžņu balva 2022” žūrija.

Nomināciju pieteikuma anketas var lejupielādēt un aizpildīt ”Trīs Zvaigžņu balva 2022” mājaslapā. Nominācijai ”Gada ģimene” pieteikuma anketu var meklēt ŠEIT, ”Gada jaunatnes treneris/e” nominācijai anketa meklējama ŠEIT, bet pieteikumus sporta žurnālista un fotogrāfa izvirzīšanai var atrast ŠEIT.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com.

Zaļā Josta - Reklāma