Izlase veiksmīgi aizvadījusi nometni Lillehammerē, Norvēģijā

Sestdien, 1. oktobrī Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase pilnā sastāvā devās  uz 2022./23. gada sezonas pirmo treniņnometni Lillehammerē, Norvēģijā, kur tika aizvadīti  pirmie braucieni uz ledus un atgūtas braukšanas sajūtas pēc vasaras fiziskās sagatavošanās  procesa.  

Treniņi trasē norisinājās no 3. līdz 7. oktobrim. Paralēli trases treniņiem sportisti  turpināja darbu pie fiziskās sagatavotības attīstīšanas. Kopumā sportisti šajās dienās  nobrauca 25 braucienus.  

Par treniņnometni savās pārdomās dalās Kendija Aparjode: “Kopumā nometni vērtēju kā izdevušos. Biju diezgan pārsteigta, ka, nobraucot tikai dažus braucienus, diezgan ātri atguvu braukšanas sajūtas. Likās, ka nemaz nav bijis vasaras pārtraukums.  Visi braucieni man tiešām bija izdevušies, izņemot vienu, kad man nesanāca itin nekas, bet  pārējie braucieni man bija ļoti labi un diezgan stabili. Man ir liels prieks par stabilitāti.  Trase man patika. Tā arī bija labā stāvoklī. Varēja izbaudīt gan ātrāko, gan ne tik ātro  ledu. Šī nometne bija ļoti noderīga un nepieciešama, jo šajā sezonā tur norisināsies  Eiropas čempionāts. Es domāju, ka tad, kad mēs atgriezīsimies Norvēģijā uz Eiropas  čempionātu, tad trase būs nedaudz citādāka, būs vēsāks un ledus līdz ar to arī cietāks, kaut  kādas nianses būs citādākas. Šī nometne noteikti nāca par labu, jo deva arī stimulu  Pasaules kausu sezonai. Paralēli visam norisinās fiziskie treniņi, tāpēc noteikti būs  izaugsme gan fiziskajā formā, gan starta rāvienā.” 

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases treneris Daniels Fogelis stāsta:  “Kopumā uz pirmā ledus mums gāja ļoti labi, varētu teikt, ka pat labāk nekā bija cerēts.  Visi jaunie sportisti diezgan ātri uztvēra jauno trasi un pareizās trases līnijas. Kopumā  sportisti trasē jutās un arī izskatījās labi. Soli pa solim mēs ejam uz priekšu. Jāsaka, ka  sezonai noteikti būsim gatavi.” 

Zaļā Josta - Reklāma