Izdots unikāls 2021. gada kalendārs “Sports un māksla”

Lai godinātu Latvijas sportistus un viņu profesionālos sasniegumus, izveidots unikāls kalendārs 2021. gadam ar 12 izcilu sportistu portretu gleznojumiem. Pēdējo reizi Latvijas sportistiem veltīts kalendārs veidots ļoti sen – pirms 12 gadiem, tāpēc šī gada projekts iezīmē tradīcijas atdzimšanu ar nebijušu vērienu. Kalendārs tiks drukāts 300 eksemplāros, kurus tā veidotāji dāvinās Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Paralimpiskajai komitejai, Latvijas sporta skolām, SOS ciematiem un audžu ģimenēm Latvijā. Kalendāra izveidi realizējusi programma „Atrodi savu sporta veidu”. 

Kalendārā “Sports un māksla. Izcili Latvijas sportisti kolāžās 2021” mākslinieka Viļņa Bulava portretos redzami divpadsmit sasniegumiem bagāti Latvijas sportisti. Gleznojumi kalendāra lapās papildināti ar katra sportista sasniegumiem, autogrāfu un dzīves moto. Savukārt mākslinieka oriģināldarbi tiks dāvināti Latvijas sporta muzejam. Tāpat kalendārā iekļauti fizioterapeita Raivja Hibšmaņa ieteikumi un padomi vecākiem un bērniem. 

Izveidoto kalendāru plānots sagatavot 300 eksemplāros, kuri tiks pasniegti kā dāvana Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas sporta skolām, SOS ciematiem un audžu ģimenēm Latvijā. Pārējiem interesentiem visā pasaulē kalendārs bez maksas ir pieejams digitālā formātā portālā E-klase un programmas “Atrodi savu sporta veidu” mājaslapā www.bernurepublika.lv

“Sports ir māksla – kā māksliniekam ota ar daudzām krāsām. Ar šo kalendāru vēlamies pateikties visiem sportistiem, kas ir paraugs jaunajiem censoņiem. Tāpat gribam atgādināt par Latvijas izcilo sportistu sasniegumiem, iedrošināt bērnus tiekties pēc lieliem mērķiem, kā arī parādīt sporta veidu daudzveidību,” stāsta programmas „Atrodi savu sporta veidu” vadītājs Kaspars Čerņavskis.

“Latvijā dzimuši un savu karjeru veidojuši ļoti daudzi profesionāli sportisti. Ar viņu sasniegumiem mēs varam lepoties ik dienas, jo viņi Latvijas vārdu nesuši pasaulē, un bieži vien arī pēc karjeras beigām turpina darbu, iedvesmojot un izglītojot nākamo paaudžu sportistus. Tieši tāpēc esam priecīgi par iespēju sniegt atbalstu unikālā kalendāra tapšanas procesā, un ceram, ka tas gan sagādās prieku un lepnumu sporta nozarei, gan ļaus sabiedrībai atcerēties un novērtēt mūsu panākumiem bagātos profesionāļus. Kalendārs būs noderīgs rīks arī katrā ģimenē ar tajā iekļautajiem fizioterapeita padomiem katram gada mēnesim,” dalās Jānis Beseris, “Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību departamenta direktors.

Kalendārā iekļauti divpadsmit sporta veidu pārstāvji, kuri dzimuši attiecīgajā mēnesī – Jānis Sprukts (hokejs) janvārī, Lauris Freibergs (motokross) februārī, Ivo Lakučs (BMX) martā, Evija Šīre (cīņa) aprīlī, Liene Jansone (basketbols) maijā, Aigars Apinis (vieglatlētika) jūnijā, Ilmārs Bricis (biatlons) jūlijā, Inguna Minusa (volejbols) augustā, Mārtiņš Rubenis (kamaniņas) septembrī, Māris Verpakovskis (futbols) oktobrī, Deniss Čerkovskis (modernā pieccīņa) novembrī un Aigars Fadejevs (vieglatlētika) decembrī.

Zaļā Josta - Reklāma