Informēs par pirmo aprites ekonomikas principos balstīto būvniecības projektu Rīgā 

Piektdien, 22. jūlijā, plkst. 15.00 Ziepju ielas 11. nama pagalmā Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) rīkos informatīvu klātienes pasākumu par pirmo aprites ekonomikas principos balstīto būvniecības projektu Rīgā un Latvijā.

Iesaistot studentus, arhitektus, inženierus un energoefektivitātes speciālistus, REA šī gada aprīlī sāka priekšizpēti un sagatavošanās darbus piecu stāvu nama rekonstrukcijai Ziepju ielā. Klātienes pasākuma laikā tiks sniegta informācija par priekšizpētes rezultātiem un kopīgā diskusijā plānots meklēt labākos risinājumus šīs ēkas pārbūvei pēc aprites ekonomikas principiem.

Izvēlētais būvniecības objekts ir piecu stāvu nams Ziepju ielā 11, kas kopš 1970. gada kalpoja par dienesta viesnīcu trolejbusu parka darbiniekiem. Vēlāk ēka lietota kā dažādu sociālo grupu kopdzīvojamā māja. Kopš 2018. gada ēka ir neapdzīvota, tai atslēgtas komunikācijas un aiznagloti logi. Pēc pārbūves tajā būs ierīkoti pašvaldības īres dzīvokļi (t.sk. lielāki dzīvokļi daudzbērnu ģimenēm) un divi dienas aprūpes centri.

Projektā tiks iekļauti dažādi aprites ekonomikas risinājumi ar mērķi pārbaudīt, cik ērti vai sarežģīti ir tos īstenot un saprast, kur ir nepieciešamas normatīvā regulējuma izmaiņas un infrastruktūras vai pakalpojumu attīstība. Tāpat tiks nodrošināta sabiedrības iesaiste un atvērts dialogs ar būvniecības tirgus dalībniekiem. Pilotprojekta norise tiks analizēta, lai aprites ekonomikas risinājumus ieviestu kā rutīnu pašvaldības būvniecības darbos.

Ēkas Ziepju ielā 11 pārbūve pēc aprites ekonomikas principiem sākta “URGE” projekta gaitā sadarbībā ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” un ir daļa no Integrēta rīcības plāna pārejai uz aprites ekonomiku pilsētbūvniecībā Rīgas pašvaldībā.

Pāreja uz aprites ekonomiku pilsētbūvniecībā “URGE” ir Eiropas Savienības starpreģionu sadarbības programmas “URBACT III 2014.-2020. gadam” projekts. Vairāk informācijas: https://urbact.eu/urge.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma