Igauņu rallists: ” Pilna sezona “Rally2″ klasē man izmaksātu pārāk dārgi”

Arī trīs WRC uzvaru īpašnieks Andreass Mikelsens startēs ERC posmā Latvijā. Foto: wrc.com

Lai gan Eiropas rallija čempionāta starts paredzēts no 12. līdz 14. martam, kad Portugālē norisināsies “Rally Serras de Fafe e Felgueiras”, jau šobrīd esam uzzinājuši pirmos dalībniekus, kuri paziņojuši savus 2021. gada sezonas plānus. Plānus, kuros iekļauts arī starts no 1. līdz 3. jūlijam Latvijā paredzētajās sacensībās “Rally Liepāja”.

Andreass Mikelsens

Kā pirmais dalību 2021. gada FIA ERC izziņoja Norvēģijas rallija čempions Andreass Mikelsens, kurš iepriekš startējis 111 WRC rallijos, bijis rūpnīcu komandu “Citroën”, “Hyundai” un “Volkswagen” sastāvā, un pasaules čempionātā izcīnījis kopumā trīs uzvaras.

“2021. gadā man ir tikai viens mērķis – un tas ir dominēt ikkatrā rallijā, kurā es startēju. Jūtos ļoti pārliecināts un būšu gatavs jaunajai sezonai,” tā pirms sezonas izteicās Andreass Mikelsens, kurš startēs “Toksport” komandas sastāvā, un kura rīcībā būs “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīna.

Atgādināsim, ka Mikelsens jau reiz startējis arī Latvijā, kad 2010. gadā piedalījās “Rally Talsi”, kurā gan automašīnas tehnisku iemeslu dēļ finišu nesasniedza.

Fabians Kreims

Kā nākamais dalību visos 2021. gada ERC posmos apstiprināja Fabians Kreims. Arī trīskārtējam Vācijas rallija čempionam Latvijas ceļi nav pilnīgi sveši. Kreims 2018. gadā jau startēja “Rally Liepāja”, kad “Škoda Auto Deutschland” sastāvā sacensības noslēdza ceturtajā pozīcijā.

“Kopš 2018. gada sezonas noslēguma to vien esmu gaidījis kā iespēju atkal atgriezties Eiropas čempionātā, un cīnīties par ātrāko rezultātu ātrumposmos,” tā Fabians Kreims, kurš līdz šim startējis deviņos ERC rallijos. “Pērn startējām “Rally di Roma Capitale”, kura laikā demonstrētais potenciāls šobrīd vairs neļauj mierīgi sagaidīt jaunās sezonas sākumu. Esmu motivēts līdz matu galiņiem, un mūsu moto ir skaidrs: Pilnu gāzi!” izteicās Fabians Kreims, kurš startēs kopā ar stūrmani Franku Kristianu.

Kens Torns

2020. gada ERC3 Junioru čempions, igaunis Kens Torns šogad izvēlējies savas karjeras attīstību, turpinot startēt visos ERC Junioru čempionāta posmos, bet nu jau pie pilnīgī jaunās, pilnpiedziņas “Rally3” klases “Ford Fiesta” automašīnas stūres.

“Šī ir lieliska iespēja turpināt izaugsmi un pakāpties uz pilnpiedziņas auto klasi – tas ir solis, par kuru domā ikkatrs jaunais pilots. Izsaku lielu pateicību “Eurosport Events”, “Pirelli” un “M-Sport Poland”, kuri sniedza iespēju mainīt manu sākotnējo balvu. Pilnas sezonas starts ar pilnpiedziņas “Rally2″ auto man izmaksātu pārāk dārgi, tāpēc augstu novērtēju šādu pretimnākšanu, kā rezultātā es varēšu startēt visos ERC Junioru čempionāta posmos. Šādi es veikšu maksimāli daudz kilometrus pie pilnpiedziņas auto stūres – tieši tas, kas nepieciešams, lai gūtu tik nozīmīgo pieredzi. Ar nepacietību gaidu jaunās sezonas sākumu,” tā Kens Torns, kurš arī 2021. gadā startēs kopā ar stūrmani Kauri Pannasu.

Nikolai Landa

Visbeidzot, vien pirms pāris dienām uzzinājām, ka “Rally Liepāja” redzēsim arī austriešu jauno rallija pilotu Nikolai Landu, kura plānos, pēc pērn piedzīvotās debijas starptautiskā čempionātā, arī turpmāk ietilpst jaunu zināšanu un pieredzes gūšana.

“Es zinu, ka man trūkst pieredzes, tāpēc šogad necentīšos būt ātrākais starp visiem čempionāta dalībniekiem. Bet tas, ko centīšos izdarīt – es vēlos būt tas pilots, kurš sezonas gaitā iemācās visvairāk,” tā Nikolai Landa, kurš sacensībās plāno startēt “DriftCompany Rally Team” sastāvā, ar “Ford Fiesta Rally4” auto, par savu stūrmani izvēloties tēvu Ginteru. “Šobrīd zinu, ka finansējums mums pietiek uz pirmajiem četriem posmiem, tai skaitā “Rally Liepāja”. Tāpēc šobrīd turpinām darbu, lai nodrošinātu nepieciešamo budžetu arī noslēdzošajiem posmiem.”

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com