Igaunijas vecākā grāmatnīca nominēta Londonas grāmatu tirgus Gada grāmatnīcas godalgai

0

 Igaunijas grāmatu tirdzniecības tīkla “Rahva Raamat” grāmatnīca, kas ir vecākā Igaunijā un atrodas Tallinas vecpilsētā, šogad nominēta Londonas grāmatu tirgus apbalvojumam kā viena no trim pretendentēm uz Gada grāmatnīcas titulu.

Šai godalgai, kas tiks pasniegta jau piekto reizi, izvirzīta arī Jaunzēlandes grāmatnīca “Unity Books” un Jemenas grāmatnīca “Yemen Bookstore”. Laureāte tiks paziņota Londonas grāmatu tirgū 12.martā.

“Tas mums ir liels pagodinājums, jo mūsu vīzija ir kļūt par lasītājiem draudzīgāko grāmatu tirgotāju Eiropā, un tas, ka esam nominēti kā vienīgie starp Eiropas grāmatnīcām, liecina, ka esam uz pareizā ceļa,” pastāstījusi “Rahva Raamat” mārketinga vadītāja Līne Jenesa.

Grāmatnīcai, ka somu arhitekta Eliela Sārinena projektētajā vecpilsētas namā darbojas jau vairāk nekā gadsimtu, 2003.gadā draudēja slēgšana, bet tās aizstāvji savāca 12 000 parakstu, lai to nepieļautu. 2019.gadā grāmatnīcā tika veikts kapitālais remonts, un tā ieguva jaunu veidolu, kurā mūsdienīga iepirkšanās vide veiksmīgi apvienota ar jūgendstila noskaņu. Te īsti mājīga gaisotnē var nesteidzīgi iemalkot kafiju, pārlapot gan jaunas, gan lietotas grāmatas un apmeklēt dažādus pasākumus pagrabstāvā.

 “Šī grāmatnīca daudziem ir ir iemīļota tikšanās vieta. Restaurācijas gaitā mums viens no lielākajiem izaicinājumiem bija atrast īsto līdzsvaru, veidojot mūsdienīgu vidi un vienlaikus ar cieņu izturoties pret šīs grāmatu tirgotavas vēsturi. Jāteic, ka grāmatnīcu tiešām pieņēmuši gan ilggadējie apmeklētāji, gan tie, kuri to atklājuši tikai tagad,” atzinusi Jenesa.