Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, Rīgā darbojas deviņas naktspatversmes

Ņemot vērā epidemiologu ieteikumus, lai mazinātu saslimstības riskus un klientiem paplašinātu uzturēšanās telpas, ir veiktas izmaiņas patversmju darbā Rīgas pašvaldības teritorijā, informē Rīgas domes Labklājības departaments.

Klientiem tiek piedāvāta iespēja uzturēties patversmēs diennakti, saņemot ēdināšanu trīs reizes dienā. Visās patversmēs tiek ievēroti epidemioloģiskie drošības pasākumi – maksimāli tiek izmantoti dezinfekcijas līdzekļi rokām, virsmām un grīdām. Darbinieki ir nodrošināti ar aizsargmaskām, cimdiem un citiem aizsardzības līdzekļiem. Sociālā darba speciālisti veic pārrunas un informē klientus par higiēnas un distancēšanās prasību ievērošanu.

Oktobrī vidējais personu skaits dienā, kuras izmantoja naktspatversmes pakalpojumus, bija 579 cilvēki. Nepieciešamības gadījumā vietu skaits var tikt palielināts. Visiem jaunajiem klientiem, kas ierodas patversmēs obligāti jāuzrāda veikts Covid-19 tests, ja tests nav veikts, tad sociālie darbinieki piesaka uz testa veikšanu, un līdz rezultātu saņemšanai klienti uzturas atsevišķā telpā.

Rīgas pilsētas pašvaldībā personas bez noteiktas dzīvesvietas vai krīzes situācijā nonākušas personas tiek uzņemtas sekojošās patversmēs:  

–        Rīgas patversmes vīriešu nodaļā Maskavas ielā 208.

–        Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Eiženijas ielā 1E.

–        SIA “V.E.L.G.” naktspatversmē vīriešiem un sievietēm Esplanādes ielā 1.

–        SIA “V.E.L.G.” naktspatversmē vīriešiem Kartupeļu ielā 8.

–        SIA “V.E.L.G.” naktspatversmē vīriešiem un sievietēm Sofijas ielā 8.

–        Biedrības „PINS” naktspatversmes pirmajā stāvā sievietēm Aptiekas 1, k-5.

–        Biedrības „PINS” naktspatversme otrajā stāvā vīriešiem Aptiekas ielā 1, k-5.

–        Evaņģēlisko kristiešu draudzes „Zilais Krusts” naktspatversme vīriešiem Mazjumpravas ielā 8. 

–         Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” patversme vīriešiem un sievietēm Gaiziņa ielā 7.

–        Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” patversme vīriešiem Cieceres ielā 1.

Dienas centrs bezpajumtniekiem (Katoļu ielā 57) darbojas katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 16.30. Dienas centrā iespējams saņemt: sociālā darba speciālistu; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas un dezinfekcijas pakalpojumus, tāpat darbojas noliktavas-humānās palīdzības punkts, kurā var saņemt laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Dienas centrs pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Oktobrī dienas centrā pakalpojumu saņēma vidēji 55 cilvēki. Dienas centrs strādā ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Bezpajumtnieku mītnes vietas apbraukā arī divas Rīgas patversmes Mobilās brigādes (pirmdienās, trešdienās un piektdienās strādā no plkst. 9.00 līdz 17.00, bet otrdienās un ceturtdienās no 9.00-21.00), kuras informē par inficēšanās riskiem, par drošības pasākumu ievērošanu, kā arī atstāj informāciju, kur zvanīt, ja novērojami saslimšanas simptomi. Mobilās brigādes tālrunis 27023550 darba laikā. Tāpat iedzīvotāji pa šo tālruni var informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām. Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti iesaistās palīdzības sniegšanā, informējot reidos sastaptos bezpajumtniekus par drošības pasākumu ievērošanu.

Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055. Papildus informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgas pilsētā var iegūt Labklājības departamenta mājas lapā.

Zaļā Josta - Reklāma