Iespēja bez maksas attīstīt digitālās prasmes: Huawei aicina pieteikties digitālās izaugsmes programmām

Tehnoloģiju nozare attīstās vēl nebijušā apmērā, un tai ir nepieciešami spējīgi un kompetenti speciālisti, kas tiks līdzi straujajam pārmaiņu ritmam un pratīs apgūt jaunāko inovāciju sniegtās iespējas. Tāpēc tehnoloģiju uzņēmums Huawei cilvēkiem no visas pasaules, tai skaitā Latvijas, radījis izdevību attīstīt digitālās prasmes divās vērienīgās programmās – Seeds for the Future un Women’s Academy for Rural Innovation.

Atbalsts jaunajiem tehnoloģiju talantiem

Kopš 2008. gada Huawei apvieno jaunos tehnoloģiju talantus no pasaules labākajām augstskolām inovatīvā un neaizmirstamā bezmaksas izaugsmes programmā Seeds for the Future. Līdz šim programma īstenota 130 valstīs un reģionos visā pasaulē, un tajā piedalījušies vairāk nekā 12 000 studenti no vairāk nekā 500 augstskolām. Latvijā šī programma tiek realizēta jau trešo gadu. 

Šīs programmas mērķis ir attīstīt spējīgus, kvalificētus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) talantus un veidot saikni starp valstīm un kultūrām. Daloties ar savām IKT zināšanām un pieredzi globālajā uzņēmējdarbības vidē, jaunieši no dažādām valstīm var iepazīties ar progresīvām IKT nozares tehnoloģijām un uzkrāt vērtīgas zināšanas un prasmes, tādējādi veicinot globālās IKT nozares attīstību. Astoņu dienu programmas laikā dažādos formātos – iepriekš ierakstītās lekcijās, tiešsaistes lekcijās un grupu projektā – var iegūt zināšanas par vairākām tēmām. Lai gan pati programma norisinās tiešsaistē, pēc tās noslēguma studenti ar labākajiem rezultātiem novembra beigās tiks aicināti uz klātienes pasākumu Vīnē, lai tiktos ar programmas dalībniekiem no citām valstīm un dalītos pieredzē. 

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas 2. kursa students Paulis Šauša par dalību programmā un iegūto pieredzi stāsta: “Man visvērtīgākā šķita nozares ekspertu sniegtā informācija par jaunākajām tehnoloģijām dažādu lekciju ietvaros, kā arī iespēja nostiprināt iegūtās zināšanas, risinot praktiskus uzdevumus. Tāpat programmā bija iespējams gūt labu pieredzi projektu veidošanā. Darbs grupās bija diezgan interesants, un, tā kā projekts ir starptautisks, tā bija lieliska izdevība pielietot un atsvaidzināt savas angļu valodas zināšanas. Papildu lekcijās, kas bija pieejamas programmas laikā, tika stāstīts par Huawei tehnoloģijām, Ķīnas pieredzi tehnoloģiju attīstības jomā, kā arī vietējo kultūru. Arī tas, protams, bija ļoti interesanti un vērtīgi – uzzināt aktualitātes, kas notiek tik šķietami tālu no mums – Āzijā.”

“Šī programma ir lieliska iespēja ne tikai iepazīt pavisam atsķirīgu kultūru, bet arī gūt padziļinātu izpratni par Huawei dinamisko uzņēmējdarbību globālā mērogā un, protams, nenovērtējamu papildinājumu jebkuram CV, meklējot darbu pēc studiju beigšanas,” uzsver Huawei Technologies Latvia komunikācijas vadītāja Inese Šuļžanoka.

Vairāk informācijas par pieteikšanos programmai meklē šeit

Īpaša iespēja sievietēm no reģioniem kļūt par līderēm

Kaut gan sievietes veido aptuveni pusi no pasaules iedzīvotāju skaita, tām joprojām nākas saskarties ar dažādām strukturālām problēmām, piemēram, ierobežotām darba un personīgās attīstības iespējām reģionos, kas daudzām no viņām neļauj pilnībā izmantot savu potenciālu. Tāpēc Huawei EU ir izveidojis vēl nebijušu akadēmiju – apmācību programmu The Women’s Academy for Rural Innovation, kurā talantīgas sievietes no 15 dažādiem Eiropas lauku apvidiem pulcējas vienuviet, lai apgūtu prasmes un rīkus, kas nepieciešami digitālo inovāciju ieviešanai reģionos, kurās tās dzīvo. Huawei mērķis ir pārvarēt plaisu starp dzimumiem un krasi atšķirīgajām iespējām pilsētās un lauku apvidos, sniedzot iespēju sievietēm kļūt par līderēm, kas tik ļoti nepieciešamas strauji augošajai pasaulei.

Programmas dalībnieces, katru no citas ES dalībvalsts, izvēlēsies neatkarīga žūrija, un viņām tiks piešķirta stipendija, lai pilnvērtīgi piedalītos programmā. Atlases kritēriji ir sekojoši: dalībnieces ir sievietes darbspējīgā vecumā, kas dzīvo reģionos un vēlas izmantot modernās tehnoloģijas, lai veicinātu vietējo ekonomisko izaugsmi. Programmā īpaša uzmanība tiks pievērsta uzņēmējdarbībai un jauno tehnoloģiju izmantošanai lauku apvidos, aplūkojot tādas tēmas kā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) digitalizācija, kā arī finansējuma pieejamības un uzņēmējdarbības ilgtspējas nodrošināšanas atslēgas, pētot jaunāko inovāciju potenciālu, ko tās piedāvā videi draudzīgākai nākotnei. Programmas ietvaros dalībnieces padziļināti aplūkos jauno tehnoloģiju dažādos aspektus un milzīgo potenciālu, ko inovācijas sniedz lauku apvidiem, jo īpaši tiem, kuriem draud iedzīvotāju skaita samazināšanās. Šo apmācību darba kārtībā ir arī dažādi semināri, individuāls mentorings, paneļdiskusijas un debates, kā arī grupu darbs un komandas veidošanas pasākumi, kas dalībniecēm ļaus saliedēties un dalīties pieredzē un idejās, iedvesmojoties citai no citas. 

Inovāciju programma sievietēm no reģioniem ir daļa no plašākas Huawei izglītības iniciatīvas European Leadership Academy (no angļu val. – Eiropas Līderu akadēmija), kuras mērķis ir veicināt digitālo iekļaušanu sieviešu vidū un palīdzēt sievietēm sagatavoties līderībai digitālajā laikmetā.

European Leadership Academy ir bijusi viena no vērtīgākajām pieredzēm manā karjeras attīstībā. Pēc piecu dienu intensīvām apmācībām un tīklošanās ar augsta ranga Eiropas Savienības un tehnoloģiju uzņēmumu, piemēram, Huawei, pārstāvjiem, man kristalizējās mana vīzija – veidot iekļaujošu vidi STEM nozarē Latvijā. Pēc programmas absolvēšanas esmu kļuvusi arī par daļu no programmas absolventu tīkla – Future Women Leaders, – kurā tiek organizēti dažādi projekti, lai mēs varētu dot un pielietot savas iegūtās zināšanas mūsu pārstāvētajās valstīs,” savā pieredzē dalās Elīza Gulbe, Rīgas Biznesa Skolas “IT līderības” 3. kursa studente un šī gada European Leadership Academy dalībniece. Viņa stāsta, ka pētījums par izglītības piedāvājuma pārklājumu un izglītojamo iesaisti STEM jomā Latvijā atklāj neiepriecinošu ainu – STEM virzenu programmās katru gadu tikai aptuveni 30 % absolventu ir sievietes. Viņa uzskata, ka Latvijai ir liels potenciāls kļūt par inovāciju valsti, tāpēc sieviešu iesaistīšana un daudzveidīgas vides veidošana STEM nozarē ir vitāli svarīga Latvijas ekonomiskajai attīstībai.  

“Man prieks, ka jau šodien sievietēm darba tirgū tiek piedāvātas bezmaksas iespējas pārkvalificēties un uzsākt savas gaitas IT nozarē. Tomēr mums priekšā vēl ir liels darbs ar stereotipu laušanu mūsu sabiedrībā. Stereotipam, ka vīriešiem darbs STEM nozarē padodas labāk, ir jāpaliek pagātnē. Šī iemesla dēļ ir svarīgi pēc iespējas vairāk publiski redzēt sieviešu speciālistes STEM nozarē. Papildus tam mums jādomā par to, kā iesaistīt un ieinteresēt skolas vecuma meitenes STEM nozarē un jau no skolas sola veidot projektus, kas atbilst šo meiteņu interesēm, vienlaikus parādot STEM nozares daudzveidību,” uzsver E. Gulbe.

Vairāk informācijas par dalību programmā atrodama European Leadership Academy mājaslapā

Zaļā Josta - Reklāma