Huawei: Lai 5G būtu komerciāli veiksmīgs, maksimāli jāizmanto tīkla resursi 

Šobrīd notiekošajā Starptautiskajā mobilās platjoslas forumā 2022 (MBBF 2022) ar galveno runu “Ceļā uz 5G panākumiem” atklāšanas laikā uzstājās Huawei Carrier BG starptautiskās pārdošanas nodaļas prezidents Džeimss Čens (James Chen) Savā uzrunā Čens teica: “Mēs esam pieredzējuši strauju progresu 5G jomā. Lai pilnībā īstenotu 5G vērtību, mums ir jāpaātrina izvēršana un maksimāli jāizmanto katra josla, katrs hercs un katrs vats. Kopīgiem spēkiem mēs varam panākt, lai 5G no vadošā zīmola un vadošās tehnoloģijas kļūtu par vadošo pieredzi un vadošo uzņēmējdarbību. Un mēs varam panākt, lai 5G kļūtu par komerciāli veiksmīgu risinājumu.”

Čens aprakstīja, kā 5G veicina nozares attīstību daudzos aspektos. Salīdzinot ar 4G, 5G tīkli ir 10 reizes ātrāki, nodrošinot ātrumu, kas pārsniedz 1 Gb/s. 5G lietotāji arī patērē divas reizes vairāk datu nekā 4G lietotāji – vairāk nekā 20 GB mēnesī – un paredzams, ka šis apjoms turpinās pieaugt. Tas rada plašas iespējas operatoriem trīs jomās: lietotāju pieredze, lietu internets un rūpniecības digitalizācija.

• Lietotāju pieredze var radīt lielākus ieņēmumus nekā jebkad agrāk, jo operatori pāriet no uzņēmējdarbības modeļiem, kas balstīti uz datu plūsmu. To var panākt, piedāvājot 5G paketes, kuru cena balstās uz citiem faktoriem, piemēram, ātrumu, latentumu un augšupsaites pieredzi.

• Arī lietu internets ir plaukstošs tirgus, kurā strauji pieaug gan patērētāju, gan industriālo lietu interneta pakalpojumu apjoms, un paredzams, ka tiks izveidoti 100 miljardi lietu interneta savienojumu.

• Visbeidzot, rūpniecības digitalizācijas jomā 5G nodrošina augstas kvalitātes savienojumus un tādus pakalpojumus kā privātās līnijas un tīkli, kas palīdz pārvadātājiem izvērsties B2B tirgū. Izmantojot 5G, operatori var diversificēt savu portfeli ārpus savienojamības un noteikt jaunus ienākumu avotus.

Neraugoties uz šīm iespējām, 5G ieviešana dažādās valstīs joprojām nav saskaņota. Pašlaik 5G pārklājums ir pieejams tikai 29% pasaules iedzīvotāju – daudz mazāk nekā 4G, kas aptver 92%. Pēc Čena teiktā, lai pilnībā īstenotu 5G vērtību un padarītu to komerciāli veiksmīgu, ir jāpaātrina 5G tīkla izvēršana un maksimāli jāizmanto “katra josla, katrs hercs un katrs vats”.

Pirmkārt, būs labāk jāizmanto radiofrekvenču spektrs. Visas spektra joslas var izmantot 5G, taču dažādas joslas, piemēram, TDD joslas, FDD joslas un mmWave joslas, nodrošina optimālu veiktspēju dažādos scenārijos. Otrkārt, katrā joslā būs jāizmanto masveida MIMO, lai maksimāli izmantotu katru hercu. Treškārt, balstoties uz 5G 10x energoefektivitāti salīdzinājumā ar 4G, būs jāveic nepārtraukta inovācija trīs atsevišķos slāņos – iekārtu, vietu un tīklu –, lai katrs vats varētu pārnest vairāk bitu un palīdzētu izveidot 5G tīklus ar optimālu veiktspēju un energoefektivitāti. Lai maksimāli izmantotu ierobežotos tīkla resursus, 5G tīklos būs jāizmanto arī mākslīgais intelekts.

Runas noslēgumā Čens sacīja: “5G maina mobilo sakaru ainavu, bet tas ir tikai sākums. Huawei turpinās ieviest inovācijas tehnoloģijās, lai maksimāli palielinātu katras joslas, herca un vata vērtību, palīdzētu starptautiskajiem klientiem izveidot 5G tīklus ar vislabāko pieredzi, optimālu energoefektivitāti un augstāko efektivitāti, kā arī nepārtraukti radītu vērtību klientiem. Kopīgiem spēkiem mēs varam panākt, lai 5G kļūtu par komerciāli veiksmīgu risinājumu.”

Global Mobile Broadband Forum 2022 Huawei rīko kopā ar nozares partneriem GSMA un GTI. Šis ikgadējais forums pulcē mobilo sakaru tīklu operatorus, vertikālās nozares līderus un ekosistēmas partnerus no visas pasaules, lai apspriestu, kā panākt, lai 5G kļūtu par komerciāli veiksmīgu risinājumu, kā arī citas aktuālas tēmas, piemēram, zaļo attīstību, intelektu un 5G attīstību. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet: https://www.huawei.com/en/events/mbbf2022

Zaļā Josta - Reklāma