HĀRTLIJS: “UZ DIVĀM NEDĒĻĀM ESMU KARANTĪNĀ”

0

Autors: Gatis Druvietis,Bobs Hārtlijs. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Omskas “Avangard” un Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs sezonu noslēdza ar zaudējumu KHL izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Koronavīrusa pandēmijas dēļ kanādiešu speciālists tagad atrodas karantīnā. Runājot ar krievu reportieri Igoru Jeronko, treneris sākumā pretojās interesei par momentu, kas varēja būt ļoti svarīgs sērijā pret Ufas “Salavat Yulaev” (2-4).

Kā jūsu veselība?
– Viss labi, arī noskaņojums labs. Esmu pieradis baudīt dzīvi, bet tagad uz divām nedēļām esmu karantīnā. Izolācija gan nav pamats ieslīgt īgnumā.

Atcerēsimies “play-off” otrā mača beigas. Biju pārsteigts, ka izšķirošajās minūtēs laidāt laukumā Bondarevu.
– Tas ir jūsu viedoklis. Esmu treneris, bet jūs – žurnālists. Sakiet, Igor, cik kausus esat izcīnījis?

Hokejā nevienu.
– Paldies, ka atbildējāt uz jautājumu. Bet ko viņš izdarīja ne tā?

Metās virsū Ūmarkam. Pēc tam pats man teica, ka droši vien vajadzēja nospēlēt citādi. Viņš visu izdarīja pareizi?
– Sarunājam, ka nevērtēsim katru maču pa minūtēm. Ja gribat darīt tieši tā, tad es neatradīšu laiku [sarunai ar] jums. Sērija beigusies. Mūs apspēlēja. Sezona noslēgusies. Viss, par ko es domāju, ir nākamā sezona. Pirms gada Bondarevs iemeta izšķirošo ripu sērijā pret “Severstal”. Šogad viņš bija laukumā droši vien sērijas izšķirošo vārtu laikā. Viņš tobrīd visu izdarīja pareizi. Ja kādi saka, ka viņš kaut kā kļūdījās, tad viņi neko nesaprot no hokeja.

Krievu reportieris neinteresējās par Latvijas izlasi un turpināja uzdot jautājumus par KHL mačos novērotajām niansēm. Hārtlijs pārsvarā vairs nedusmojās un detalizēti atbildēja. Vienreiz trenerim gan paspruka šāds teikums: “Zinu, ka [jaunā spēlētāja] Gricjuka dēļ jūsu paziņa Aleksejs Ševčenko [sport-express.ru žurnālists] pastāvīgi mani kritizēja, visu gadu kritizēja.”

Teksta gūzmā izcēlās 21. gadsimtā nepieredzētas pandēmijas apstākļos aktuāls izteikums: “Ja mēs jau iepriekš zinātu atbildes uz visiem jautājumiem, pasaulē nebūtu koronavīrusa, nabadzības, karu. Tad neviens nekļūdītos un iegūtu, ko grib,” norādīja kanādietis.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com.