Habibs pret Geičī: Bukmeikeri prognozē cīņu par UFC čempiona titulu

24. oktobra naktī uz svētdienu tiks aizvadīts populārais cīņu šovs UFC 254, kurā sacentīsies vieglā svara čempions, līdz šim nepārspētais dagestānis Habibs Nurmagomedovs, un ļoti bīstamais ASV cīkstonis Džastins Geičī. Šī cīņa visā pasaulē tiek gaidīta ar milzīgu interesi un jautājumu, vai MMA superzvaigzne Habibs spēs turpināt rakstīt savu leģendu cīņas sporta vēsturē. Bukmeikeru prognozes liecina, ka Habibs ir gaidāmās cīņas favorīts, taču viņam, visticamāk, nebūs viegli šo statusu attaisnot arī astoņstūra ringā.

MMA ir ļoti sarežģīts un prasīgs sporta veids, kurā zaudējumi ir teju nenovēršami. Gandrīz visām šī cīņas sporta veida leģendām bijušas arī sakāves, jo riska pakāpe katrā cīņā ir ļoti augsta, un ir grūti nodrošināties pret katru pretinieka iespējamo uzbrukumu vai paņēmienu. Tieši tāpēc tik iespaidīgs ir Habiba Nurmagomedova līdz šim paveiktais, uzvarot 28 cīņās pēc kārtas un nepiedzīvojot nevienu zaudējumu. “Betsafe” bukmeikeru prognozes liecina, ka gaidāmajā cīņā Habibs ir visnotaļ izteikts favorīts, kura uzvara tiek vērtēta ar 75% varbūtību, kamēr Geičī izredzes ir vien 25%. Bukmeikeri kā ticamāko iespēju pieļauj, ka cīņa nevilksies pārāk ilgi, proti, visu piecu raundu aizvadīšana līdz galam novērtēta ar 35% iespējamību.

Habibam šis būs vēl viens pārbaudījums, lai nostiprinātu savu čempiona statusu MMA pasaulē. Viņam pretim stāsies Džastins Geičī, 31 gadu vecs ASV cīkstonis, kurš 24 cīņās ticis pie 22 uzvarām. Geičī UFC aizvadījis septiņas cīņas, sākumā ciešot arī divus zaudējumus pret Ediju Alvaresu un Dastinu Porjē, taču tagad viņam sekojušas četras uzvaras pēc kārtas, ieskaitot savas karjeras iespaidīgāko panākumu. Šogad maijā Geičī ar nokautu pārspēja Toniju Fērgusonu, atkal izjaucot līdzjutēju gaidīto cīņu Habibs-Fērgusons un kļūstot par titula pretendentu. 

Krieviju pārstāvošais cīkstonis ir pašreizējais UFC vieglā svara čempions. Viņš uzvarējis visās 12 savās UFC cīņās, ieskaitot skandalozo maču pret Konoru Makgregoru, kas izvērtās īpaši spilgts ar to, kas notika pēc cīņas, Habibam un Makgregoram iesaistoties asās diskusijās ar komandu pārstāvjiem, bet tikmēr cīņas laikā Habibs kārtējo reizi apliecināja savu spēku un veiklību, ar žņaugšanas paņēmienu piespiežot Makgregoru izstāties. Ne velti tiek uzskatīts, ka Habiba lielākais spēks ir tieši cīņā uz grīdas un satvērienos, turpretī Geičī reti cenšas nogāzt pretinieku no kājām un iesaistīties satvērienu cīņā, taču viņš ļoti sekmīgi darbojas aizsardzībā.

“Geičī spēcīgākais ierocis ir viņa sitieni un ātrums, turklāt viņš nekautrējas uzbrukt ar kājām un apstrādāt pretinieku ar sitieniem pa korpusu. Viņa agresivitāte un eksplozivitāte ir iespaidīga, un Habibam būs ļoti jāuzmanās no pretinieka sitieniem. Izturības ziņā gan jāpiemin, ka Habibs ir viens no UFC vēsturē vismazāk sitienus saņēmušajiem cīkstoņiem. Ne tikai savas bloķēšanas un aizsardzības dēļ, bet arī tādēļ, ka līdz šim ļoti prasmīgi izmantojis principu „labākā aizsardzība ir uzbrukums”. Leģendārais Krievijas cīkstonis lielāko daļu cīņas liek savam pretiniekam atrasties tādā pozīcijā, kur viņam jādomā par pavisam ko citu, tāpēc nav šaubu, ka šī cīņa būs jo sevišķi aizraujoša,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Zaļā Josta - Reklāma