“H.A.Brieger” investē 100 000 eiro ikonisko smaržu “Rīgas ceriņi” jaunradīšanā

Baltijā lielākais kosmētikas ražotājs “H.A.Brieger” spēris nozīmīgu un patērētāju ilgi gaidītu izaugsmes soli, turpinot attīstīt smaržu piedāvājumu. Ar mērķi apliecināt Latvijā tik ļoti mīlētā zīmola “Dzintars” spēku un jaunradi jaunajai lietotāju paaudzei, no jauna atsākta ikonisko smaržu “Rīgas ceriņi” ražošana mūsdienīgā interpretācijā. Tagad veikalu plauktos šo parfimērijas ūdeni 60 ml tilpumā varēs atpazītpēc jaunā nosaukuma “Lilac of Riga”, kura košās ceriņu smaržu notis ir papildinājuši izteiksmīgie pačūlijas un tabakas aromāti. Kopējās investīcijas, kuras uzņēmums ir ieguldījis smaržu kompozīcijas uzlabošanā, jaunā iepakojuma un produktu dizaina izstrādē ir virs 100 tūkstošiem eiro. 

Esam cerību pilni, ka ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas jaunatne novērtēs jauno “Lilac of Riga” (iepriekš – “Rīgas ceriņi”) aromātu, kas ir mūsu, “H.A.Brieger”, nākamais nozīmīgais solis “Dzintars” zīmola atjaunošanāIzstrādājot jauno smaržu kompozīciju, iedvesmojāmies no mūsdienu Rīgas urbānās sajūtas, ko iemieso šeit dzīvojošie un studējošie jaunieši  cerību, ambīciju, un radošuma pilnie. “Lilac of Riga” ir leģendāro 1952. gadā radīto smaržu reinterpretācija  saglabājotpamatformulu, pievienojām tai aktuālāku “skanējumu” gan aromāta, gan arī noformējuma un komunikācijas ziņā. Tagad šīs smaržas pulsēs vienā ritmā ar šodienas Rīgas “jaunajiem ceriņiem”, komentē H.A.Brieger” līdzīpašniece un vadītāja Anastasija Udalova

Aromāts drosmīgām, brīvām un atvērtām

Jauno “Lilac of Riga” smaržu kompozīcijas augšējās jeb virsnotis veido siltās un nostaļģiskās pavasara vēsmas – ciklakmens, ceriņiun citrusaugļi, kas saplūst vienotā harmonijā. Tad seko saldās pamatnotis – jasmīns, heliotrops, plūmju sīrups un pačūlija, kas aromātā ienes vairāk krāsu. Noslēgumā – piesātinātās ambras un pikantās klinšu rozes, kanēļa, tabakas un sandalkoka notis atstājpaliekošu iespaidu uz visām maņām.

Iepakojums kā oda Rīgai

“Dzintars” ražotājs “H.A.Brieger” lepojas ar savām Latvijas saknēm, tāpēc jaunradīto smaržu “Lilac of Riga” iepakojuma dizains ir veidots kā oda Latvijas galvaspilsētai un tās jauniešu iecienītajām kultūrvēsturiskajām vietām. Produkts pieejamas trīs dažādos iepakojumos, tamdēļ to iespējams kolekcionēt – ar “Latvijas Nacionālās Operas un Baleta”, “Latvijas Nacionālā mākslas muzeja” un pie tā skeitojošās jaunietes fotogrāfijām. Uz iepakojuma redzamo bilžu autore ir ukraiņu izcelsmes fotogrāfe Marjana Šafro – viņa iedvesmu smaržu fotosesijai guva arī tādās arhitektūriski nozīmīgās Rīgas vietās kā Alberta iela, “Melngalvju nams” un Vecrīga. 

Vēstures fakti

Smaržām “Rīgas ceriņi” ir 70 gadu sena vēsture. Tās 1952. gadāizveidoja talantīgā parfimēre M. Artjuškova, bet attīstīt pavasarīgi svaigo un piesātināto ziedu aromātu kompozīciju fabrikas “Dzintars” laboratorijā turpināja galvenā parfimēre B.Švarcmane, inženiere-tehnoloģe A. Paško un parfimēre M. Gulbe. “Rīgas ceriņi” ir vienīgās smaržas, kas tika ražotas visā fabrikas darbības laikā. Šis ikoniskais produkts 1958. gadā kļuva par pirmo “Dzintars” kolekcijas aromātu, kas saņēmis prestižo balvu “Pasaules izstādē” Briselē, tādejādi kļūstot par zīmola vizītkarti. 

2021. gada rudenī “H.A.Brieger” ierobežotā 500 flakonudaudzumā un ar vēsturisko aromāta formulu atsāka “Rīgas ceriņu” ražošanu. Šīs smaržas radīja lielu pircēju interesi, kā arī pārliecību, ka ir pienācis laiks tās uzlabot. Tāpēc 2022. gada rudens modernajā Latvijas parfimērijas rūpniecībā ir sācies ar nozīmīgu notikumu – smaržas “Rīgas ceriņi” ir pārtapušas par “Lilac of Riga” ar jaunradītu aromātu kompozīciju, kuras recepti atjaunoja un papildināja “H.A.Brieger” produktu izstrādes eksperti. 

Aromāta iedvesmota dziesma

Pirmo reizi “Dzintars” smaržu vēsturē un par godu jaunradītajam aromātam “Lilac of Riga” radīta identiska nosaukuma dziesma. Tās autors ir komponists un mūzikas producents Rūdolfs Macats, bet vokālu izpilda Nansija Garkalne. Dziesma radīta elektroniskās mūzikas stilā un ar jaunību un brīvību manifestējošiem vārdiem, tādējādi ļaujot “Lilac of Riga” aromātu ne vien sajust, bet arī saklausīt: https://soundcloud.com/vestnieksofficial/lilac-of-riga

Pieejamība veikalos

Jaunās “Lilac of Riga” smaržas ir nopērkamas ekskluzīvi tikai Latvijā – “Dzintars” internetveikalā www.dzintars.lv, parfimērijas un kosmētikas veikalu tīklā “Douglas” un citviet.

Zaļā Josta - Reklāma